Zenit Kazań udanie rozpoczął rywalizację o Final Six

Zenit Kazań rozgromił Jenisej Krasnojarsk 3:0 w pierwszym meczu rywalizacji o Final Six mistrzostw Rosji. Gra toczy się do dwóch zwycięstw, a drugie spotkanie zostanie rozegrane 28 marca w Krasnojarsku.

Rywale Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w walce o finał Ligi Mistrzów nie mieli większych problemów z pokonaniem drużyny z Krasnojarska. Przyjezdni jedynie w trzecim secie zbliżyli się do bariery dwudziestu zdobytych oczek. Najlepiej punktowali: Maksim Michajłow (17), Fiodor Woronkow (16) – Zenit oraz Todor Skrimow (9) – Jenisiej. Bartosz Bednorz wywalczył siedem oczek (7/16 = 44% skuteczności w ataku; przyjęcie pozytywne 50%, perfekcyjne 25%).

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów, a zwycięzca wywalczy awans do turnieju Final Six, który zostanie rozegrany w Moskwie. Przypomnijmy, że bezpośredni awans uzyskały dwie najlepsze drużyny fazy zasadniczej (Dinamo Moskwa, Kuzbass Kemerowo), a zespoły z miejsc 3–10 rywalizują o pozostałe cztery miejsca.

Drugie spotkanie Zenit – Jenisiej zostanie rozegrane w niedzielę 28 marca w Krasnojarsku. Wcześniej jednak ekipę z Kazania czeka wyprawa do Kędzierzyna-Koźla na rewanżowy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem ZAKSY 3:2.

Zenit Kazań – Jenisiej Krasnojarsk 3:0 (25:14, 25:13, 25:19)

Zenit: Fiodor Woronkow, Artiom Wolwicz, Maksim Michajłow, Bartosz Bednorz, Aleksiej Kononow, Aleksandr But´ko – Walentin Gołubiew (libero) oraz Andriej Surmaczewski, Dienis Ziemczonok, Laurent Alekno. Trener: Władimir Alekno.
Jenisiej: Todor Skrimow, Dmitrij Żuk, Roman Żos, Jan Jereszczenko, Aleksandr Kritskij, Daniła Gawriłow – Aleksandr Janutow (libero) oraz Walentin Strilczuk, Nikita Aksjutin, Anton Maksimow, Iwan Piskariow, Iwan Polanski. Trener: Aleksandr Klimkin.

Mecze o awans do Final Six rosyjskiej Superligi (do dwóch zwycięstw):

2021-03-21: Zenit Kazań – Jenisej Krasnojarsk 3:0 (25:14, 25:13, 25:19)
2021-03-28: Jenisej Krasnojarsk – Zenit Kazań.

2021-03-20: Zenit Sankt Petersburg – Jugra-Samołtor Niżniewartowsk 3:0 (25:14, 25:17, 25:17 )
2021-03-28: Jugra-Samołtor Niżniewartowsk – Zenit Sankt Petersburg.

2021-03-20: Fakieł Nowyj Urengoj – ASK Niżnyj Nowgorod 3:1 (26:28, 25:20, 25:18, 25:21)
2021-03-28: ASK Niżnyj Nowgorod – Fakieł Nowyj Urengoj.

2021-03-20: Lokomotiw Nowosybirsk – Ural Ufa 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)
2021-03-28: Ural Ufa – Lokomotiw Nowosybirsk.