El. MŚ 2022. Zlatan Ibrahimovic: Obiecałem selekcjonerowi wygrywanie meczów

Piłka nożna
El. MŚ 2022. Zlatan Ibrahimovic: Obiecałem selekcjonerowi wygrywanie meczów
fot. PAP
Zlatan Ibrahimovic.

Konferencja prasowa szwedzkiej federacji piłkarskiej w poniedziałek w Sztokholmie została zdominowana sprawą powrotu do reprezentacji, po prawie pięciu latach, 39-letniego napastnika AC Milan Zlatana Ibrahimovica.

- Jestem tutaj nie tylko jako Zlatan, lecz dlatego, że wiem i czuję, że mogę pomóc. Że mogę dać rezultaty ważne dla całego kraju, którego jestem częścią. Z drugiej strony wiem, że jestem tylko kawałkiem łamigłówki i puzzli, którą ułoży nasz selekcjoner Janne Andersson. Z mojej strony obiecałem mu wygrywanie meczów - powiedział Ibrahimovic.

 

Reprezentacja Szwecji rozpoczęła w poniedziałek zgrupowanie w Sztokholmie przed meczami eliminacji do mistrzostw świata 25 marca z Gruzją i 28 marca z Kosowem oraz meczem towarzyskim 31 marca z Estonią. W tegorocznych mistrzostwach Europy będzie grupowym rywalem Polski.

 

Na temat swojego wieku Ibrahimovic powiedział, że w Milanie wielu piłkarzy jest od niego młodszych prawie o połowę: "ja jednak jestem treningowym narkomanem i utrzymuję się w takiej formie, że na treningach doprowadzam swoich kolegów do granic wytrzymałości, aż proszą o litość. Chce pokazać, że to nie wiek, w moim przypadku prawie 40., świadczy o klasie piłkarza, lecz jego forma fizyczna”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy trening kadry Paulo Sousy. Zabrakło dwóch piłkarzy

 

Nawiązując do kontrowersji z numerem na koszulce opisywanych szeroko przez szwedzkie media Ibrahimovic powiedział, że o to zapytał Andersson już podczas spotkania w Mediolanie.

 

- Powiedziałem, że numer koszulki nie ma dla mnie znaczenia, a liczy się tylko jej kolor. Najważniejsze, że wróciłem i będę słuchał hymnu mojego kraju na stadionie narodowym w żółto-niebieskim stroju.

 

Po przylocie do Sztokholmu i spotkaniu z pozostałymi piłkarzami drużyny Ibrahimovic podkreślił, że otrzymał nieoczekiwany prezent świadczący o ciepłym przyjęciu przez zespół, który bez niego wywalczył awans do ME, a on „tylko przyszedł na gotowe”.

 

- Alexander Isak od razu zaproponował mi oddanie „11”, z której jest tak dumny, a Emil Forsberg swojej „10”. Zaczynam nowy rozdział w reprezentacji. Po tym jak zawsze grałem w niej z „10”, to tym razem będzie to „11”. Ale chęć oddania swoich koszulek to naprawdę wzruszający gest - powiedział Ibrahimovic.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski: Zadowoli mnie minimum sześć punktów w marcu

 

Na pytanie, jaką rolę będzie odgrywał w drużynie Andersson odpowiedział, że „będzie jednym z dwóch-trzech napastników - jeszcze nie wiem dokładnie jak go użyjemy. Okaże się to w najbliższym czasie, po meczach w marcu”.

 

Szwedzkie media oceniły powrót Ibrahimovica jako ogromne wzmocnienie drużyny, która dzięki temu otrzymała "inny wymiar". Dziennik „Expressen” skomentował, że „teraz ze Zlatanem możemy wszystko”, a „Aftonbladet”, że „ME nie będzie już wyjazdem czarterowym, jak sądzili sceptycy, lecz walką o złoto”.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze