Pierwszy trening kadry Paulo Sousy. Zabrakło dwóch piłkarzy

Piłka nożna
Pierwszy trening kadry Paulo Sousy. Zabrakło dwóch piłkarzy
fot. Cyfrasport/Łukasz Grochala
Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Polscy piłkarze przygotowujący się do meczów eliminacji mistrzostw świata trenowali po raz pierwszy pod wodzą Paulo Sousy. W zajęciach na bocznym boisku Legii Warszawa wzięło udział 25 graczy. Brakowało Bartosza Bereszyńskiego i Karola Świderskiego, którzy dotrą do stolicy wieczorem.

Polacy rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od spotkania z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Portugalczyka Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

 

Od poniedziałku trwa w Warszawie zgrupowanie Biało-Czerwonych. Z uwagi na pandemię koronawirusa odbywa się przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych, podobnie jak jesienią ubiegłego roku.

 

Zgodnie z procedurami UEFA wszyscy mają zostać trzykrotnie sprawdzeni pod kątem koronawirusa, ale tym razem doszły jeszcze jedne badania - od razu po przyjeździe na zgrupowanie każdy przeszedł szybki test antygenowy.

 

- Wszyscy przebadani w poniedziałek są zdrowi - powiedział team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Jak dodał, żaden z piłkarzy nie narzeka również na urazy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski: Zadowoli mnie minimum sześć punktów w marcu

 

Od godz. 16.30 kadra trenowała na bocznym boisku Legii, ale wcześniej - przed wybiegnięciem na murawę - piłkarze przeprowadzili trening aktywacyjny na siłowni klubu z Łazienkowskiej.

 

Sousa miał do dyspozycji 25 piłkarzy. Brakowało Bereszyńskiego z Sampdorii Genua i Świderskiego z PAOK Saloniki.

 

- Obaj grali w niedzielę mecze ligowe, dołączą do nas w najbliższych godzinach. Chodzi o kwestie połączeń komunikacyjnych - powiedział Kwiatkowski.

 

Zajęcia były otwarte dla dziennikarzy (wejście po wcześniejszym zmierzeniu temperatury), ale tylko przez pierwszy kwadrans pozwolono na filmowanie zajęć.

 

Trening rozpoczął się z udziałem wszystkich piłkarzy, a w miarę upływu czasu kolejne grupy zawodników opuszczały boisko. Najdłużej ćwiczyli ci, którzy rozegrali najmniej minut w weekend w lidze.

 

Na wtorek zaplanowano dwa treningi na Łazienkowskiej, a w środę przed południem kadrowicze wylecą do Budapesztu. Początek czwartkowego spotkania z Węgrami o godz. 20.45.

 

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze