Robert Lewandowski: Byłem spokojny o to, że zagram z Anglią

Piłka nożna
Robert Lewandowski: Byłem spokojny o to, że zagram z Anglią
fot. PAP

Robert Lewandowski przyznał, że nie angażował się w zamieszanie związane z ryzykiem jego nieobecności w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią w Londynie 31 marca. - Byłem spokojny, wiedziałem, że wystąpię w Londynie - powiedział kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od rywalizacji z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Portugalczyka Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy obrońcy nie potrafią rozgrywać piłki pod presją

 

Z powodu przepisów dotyczących kwarantanny po powrocie z Wielkiej Brytanii istniało ryzyko, że w Londynie zabraknie trzech napastników. Chodziło o piłkarzy występujących w Niemczech - Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, a także grającego we Francji Arkadiusza Milika. Ostatecznie wiadomo już, że cała trójka może wystąpić w Londynie.

 

- Szczerze mówiąc, nie angażowałem się w to zamieszanie, zwłaszcza medialne. Mecz z Anglią jest naszym trzecim w marcu, na razie najważniejsze są dwa pierwsze. Poza tym byłem spokojny, że jednak zagram z Anglią. Wiedziałem, że wystąpię na Wembley - powiedział Lewandowski podczas wideokonferencji prasowej.

 

Pytany o swoją rozmowę z trenerem Sousą, nie ukrywał ciepłych słów pod adresem nowego selekcjonera.

 

- Moja rozmowa z trenerem Sousą przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Można było wyczuć, że trener ma dużą wiedzę, doświadczenie i pomysł, jak chce grać. Również pewność siebie, takie wrażenie odniosłem - przyznał 32-letni napastnik.

 

Przed południem Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Piłkarz został doceniony za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

 

- To dla mnie wielka sprawa. Wielkie wydarzenie, które bardzo doceniam - przyznał Lewandowski podczas wideokonferencji z dziennikarzami.

Robert Lewandowski o zamieszaniu w sprawie występu na Wembley:

Zgrupowanie kadry rozpoczęło się w poniedziałek w Warszawie, przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych. W godzinach popołudniowych kadrowicze przeprowadzą pierwszy trening.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie