Robert Lis głównym trenerem Azotów Puławy

Piłka ręczna
Robert Lis głównym trenerem Azotów Puławy
fot. Cyfrasport
Robert Lis zastąpił Larsa Walthera w Azotach Puławy.

Robert Lis od poniedziałku obejmuje stanowisko trenera głównego - koordynatora sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu piłkarzy ręcznych Azotów Puławy. Decyzja klubu związana jest z problemami zdrowotnymi pierwszego szkoleniowca Larsa Walthera.

Walthera został hospitalizowany po zachorowaniu na zapalenie płuc i nie wiadomo, jak długo trwać będzie jego absencja.

 

ZOBACZ TAKŻE: Długa przerwa zawodnika Łomży Vive Kielce

 

W komunikacie, zarząd Azotów uzasadnia to postanowienie "sytuacją pandemiczną w kraju i koniecznością uniknięcia potencjalnego ryzyka pozostawienia drużyny bez trenera w kluczowej fazie sezonu". Cel bowiem pozostaje niezmienny, a jest nim zdobycie minimum brązowego medalu w mistrzostwach kraju.

 

Lis w trzech poprzednich sezonach prowadził kobiecą drużynę MKS Perła Lublin, z którą trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz triumfował w europejskim Challenge Cup w 2018 roku. Wcześniej pracował z męskim zespołem KPR Legionowo, a przez rok współpracował, jako asystent Tałanta Dujszebajewa w reprezentacji Polski.

 

Azoty Puławy zajmują obecnie drugie miejsce w ekstraklasie, wyprzedzając trzema punktami Orlen Wisłę Płock, która rozegrała jednak dwa mecze mniej. Ponieważ w tej edycji nie będzie fazy play off, do zakończenie rozgrywek puławianom pozostało dziesięć spotkań.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie