Slavisa Korkeza ustąpił ze stanowiska. Poważne zarzuty wobec działacza

Piłka nożna
Slavisa Korkeza ustąpił ze stanowiska. Poważne zarzuty wobec działacza
Fot. PAP/EPA
Slavisa Korkeza miał być powiązany z grupami kibicowskimi Partizana Belgrad.

Prezes Serbskiej Federacji Piłkarskiej Slavisa Kokeza ustąpił ze stanowiska. Działacz łączony jest z grupą kibiców Partizana Belgrad, która oskarżona jest o morderstwo, porwanie, znęcanie się i handel narkotykami.

Kokeza w liście zaznaczył, że zamierza teraz skupić się na odbudowaniu swojego wizerunku. Jak dodał, chce też za sprawą rezygnacji zapewnić przygotowującej się do rozpoczęcia eliminacji do mistrzostw świata 2022 drużynie narodowej potrzebnego spokoju i stabilizacji. Serbowie w środę zmierzą się u siebie z Irlandią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz Jagiellonii ma kłopoty. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej 

 

W lutym policja przesłuchała działacza ze względu na jego powiązania z objętą śledztwem grupą sympatyków Partizana. Z doniesień medialnych dotyczących sprawy wynika, że poza wspomnianymi przestępstwami planowała ona też m.in. zabójstwo Aleksandara Vucica. Kokeza - partyjny sojusznik prezydenta Serbii - w swoim liście określił, że łączenie go z takimi brutalnymi zbrodniami to niebezpieczne kłamstwa.

 

Szefem serbskiej federacji był od maja 2016 roku.

 

Jak twierdzą cytowani przez agencję AP analitycy, władze kraju z Bałkanów od dawna tolerowały chuligaństwo, które często skutkowało przemocą i wybuchami nacjonalizmu na stadionach. Skrajnie prawicowi kibice piłkarscy byli często widywani na prorządowych wiecach promujących nacjonalistyczny program polityczny. W zamian pozwolono im prowadzić nielegalną działalność biznesową.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze