Liga Mistrzyń: A. Carraro Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara. Transmisja w Polsacie Sport

Już we wtorek poznamy pierwszego finalistę tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Już we wtorek poznamy pierwszego finalistę tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Bliżej awansu jest drużyna A. Carraro Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Jeśli drużyna Malwiny Smarzek-Godek - Igor Gorgonzola Novara chce się zameldować w finale elitarnych rozgrywek, musi dokonać cudu i przerwać znakomitą passę rywalek. Transmisja meczu A. Carraro Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara w Polsacie Sport.

Imoco nie dało w pierwszym spotkaniu żadnych szans Igor Gorgonzoli. Zespół Wołosz kontrolował przez cały czas przebieg spotkania i pokonał przeciwniczki z włoskiej ekstraklasy w trzech odsłonach. Jeśli ekipa z Conegliano zagra tak samo pewnie w rewanżu, losy awansu będą przesądzone. Gospodynie nie popadają jednak w huraoptymizm i zdają sobie sprawę, że wszystko się może jeszcze zdarzyć.

- Naszym największym błędem byłoby myślenie, że bilet do finału mamy już w kieszeni. Wiemy, że tak nie jest. Novara przyjedzie do Palaverde, aby wykorzystać wszystkie swoje szanse. W tym sezonie już pokazała, że może nas narazić na kłopoty. Aby wygrać i zakwalifikować się do superfinału, musimy skupić się na sobie i realizować taktykę na mecz. Wszystkim nam bardzo zależy na finale. Mocno pracujemy na siłowni, aby się jak najlepiej przygotować - stwierdziła Sarah Fahr, środkowa z Conegliano.

Drużyna Smarzek-Godek będzie musiała wspiąć się na wyżyny, aby odwrócić losy rywalizacji. Żeby awans stał się realny, muszą najpierw wygrać za trzy punkty (0:3 lub 1:3), a następnie zwyciężyć w "złotym secie". Realizacja tego planu wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana, biorąc pod uwagę fakt, że ekipa Wołosz nie zaznała goryczy porażki od 56 spotkań. Czy zawodniczki z Novary zdołają przerwać tę fenomenalną passę? Przekonamy się już wieczorem.

Transmisja meczu A. Carraro Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara od godziny 20.30 w Polsacie Sport.