NHL: Lawina się rozpędza. Siódme z rzędu zwycięstwo Colorado Avalanche

Lawina nabiera rozpędu. Colorado Avalanche zaczynają potwierdzać, że mogą zdobyć Puchar Stanleya

Hokeiści Colorado Avalanche odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. Na wyjeździe pokonali Arizona Coyotes 5:1. Odmienne nastroje panują w ekipie Buffalo Sabres. "Szable" przegrały 14. kolejne spotkanie. Przed sezonem Avalanche wymieniani byli w gronie ekip, które mają największe szanse na zdobycie Pucharu Stanleya i w ostatnim czasie potwierdzają niesamowity potencjał.

Wygrana z Coyotes nie sprawiła Avalanche większego problemu. W pierwszej tercji gole strzelili Pierre-Edouard Bellemare i Fin Mikko Rantanen. W drugiej części gry na 3:0 podwyższył Nazem Kadri.

W 57. minucie dla gospodarzy trafił Szwed Oliver Ekman-Larsson, a w końcówce dwoma bramkami zwycięstwo Avalanche przypieczętował Fin Joonas Donskoi.

- Zrozumieliśmy, jak musimy grać, aby wygrywać. Nie mamy o sobie wysokiego mniemania. Po każdym meczu oceniamy naszą grę i jesteśmy głodni tego, aby być jeszcze lepszymi - powiedział Bellamare.

W tabeli West Division Avalanche zajmują drugie miejsce. Na pierwszym jest inny faworyt rozgrywek - Vegas Golden Knights. "Złoci Rycerze" zgromadzili o trzy punkty więcej, a minionej nocy pokonali St. Louis Blues 5:1.

Zdecydowanie najsłabszą drużyną sezonu są natomiast Sabres. Ekipa z Buffalo z 30 meczów wygrała zaledwie sześć. 14. z rzędu porażki doznała w starciu z New York Rangers, którym uległa 3:5.