Poznaliśmy ostatniego półfinalistę Tauron Ligi siatkarek!

W trzecim spotkaniu ćwierćfinału play-off Tauron Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom wygrała z DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1. W rywalizacji do dwóch zwycięstw górą były siatkarki z Radomia, które w półfinale zmierzą się z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Gospodynie uzyskały przewagę w środkowej części pierwszej partii (16:12). Siatkarki z Legionowa popisały się dwiema punktowymi seriami (16:16, 18:20), a w ich szeregach brylowała Olivia Różański. Przyjezdne miały przewagę jeszcze przy stanie 21:22, później jednak popełniły błędy w trzech kolejnych akcjach (24:22). Ostatnie słowo w tym secie należało do Any Bjelicy (25:23).

Drugą odsłonę gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia (5:0) i szybko wypracowaną przewagę utrzymywały na przestrzeni całego seta. Gospodynie grały skutecznie, zdołały też wykorzystać problemy rywalek z przyjęciem. W końcówce dwoma asami serwisowym popisała się Bruna Honorio i było już 21:13. Błąd przyjezdnych w ataku dał Radomce piłkę setową, a w ostatniej akcji Katarzyna Skorupa zakończyła kiwką nerwową wymianę (25:15).

Set numer trzy był bardziej wyrównany od poprzedniego, a wynik długo oscylował wokół remisu. W środkowej części ekipa z Legionowa odskoczyła na trzy oczka (11:14), gospodynie błyskawicznie zniwelowały tę stratę. podobnie było w końcówce, gdy gospodynie przegrywały 17:20, ale wyrównały (21:21). Kluczowe akcje padły jednak łupem legionowianek. Piłkę setową dała im pomyłka rywalek, a wynik na 22:25 ustaliła Różański, obijając blok Radomki.

Podrażnione radomianki z animuszem rozpoczęły kolejną partię (5:1, 8:2). Siatkarki z Legionowa nie były tym razem w stanie nawiązać walki. Po skutecznym bloku gospodyń, punktowa różnica wynosiła już dziesięć oczek (16:6). W tej sytuacji końcówka nie przyniosła większych emocji. Przyjezdne zdołały dobrnąć do bariery dziesięciu oczek. Atak Honorio dał radomiankom piłkę meczową, a w kolejnej akcji błąd rywalek w ataku zakończył rywalizację (25:10).

Najwięcej punktów: Ana Bjelica (29), Bruna Honorio Marques (22) – Radomka; Olivia Różański (18), Shelly Stafford (15), Daria Szczyrba (10) – Legionovia. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały zagrywką (7–2) i blokiem (12–8). MVP: Ana Bjelica (24/47 = 51% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 1 blok); przypomnijmy, że był to drugi mecz serbskiej siatkarki w barwach ekipy z Radomia.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:10)

Radomka: Samara Rodrigues De Almeida, Izabela Bałucka, Bruna Honorio Marques, Ana Bjelica, Kornelia Moskwa, Katarzyna Skorupa – Agata Witkowska (libero) oraz Andressa Picussa, Renata Biała. Trener: Riccardo Marchesi.
Legionovia: Alicja Grabka, Olivia Różański, Shelly Stafford, Daria Szczyrba, Jessica Rivero Marin, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Diana Dąbrowska, Klaudia Kulig (libero), Marta Matejko, Paulina Majkowska. Trener: Alessandro Chiappini.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2—1 dla Radomki i awans do półfinału.