Podstawowy piłkarz reprezentacji Polski zakażony koronawirusem

Piłka nożna
Podstawowy piłkarz reprezentacji Polski zakażony koronawirusem
fot. Cyfrasport
Piłkarze reprezentacji Polski podczas treningu.

Jak dowiedziała się Interia, podstawowy piłkarz reprezentacji Polski jest zakażony koronawirusem. Jako pierwszy informację tę podał w "Prawdzie Futbolu" Roman Kołtoń, ekspert Polsatu Sport.

PZPN nie podaje personaliów zakażonego piłkarza z prostej przyczyny: tli się jeszcze iskierka nadziei, że dodatkowe badania dadzą wynik negatywny.

 

Z informacji Interii wynika, że zakażony piłkarz nie ma żadnych objawów koronawirusa i czuje się dobrze. Informacji nie potwierdza rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski. - Nie potwierdzam tej informacji. Nie mamy jeszcze wyników badań. Dopiero na nie czekamy - powiedział Interii rzecznik PZPN i menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski

 

ZOBACZ TAKŻE: Wszystkie mecze europejskiej części eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w sportowych kanałach Telewizji Polsat oraz w serwisie IPLA

 

Jako pierwszy do newsa o COVID-19 dotarł Roman Kołtoń. Jeden z reprezentantów Polski jest zakażony koronawirusem. Oprócz niego trzy osoby ze sztabu i otoczenia kadry również mają wynik pozytywny. Pozostali kadrowicze są zdrowi, więc będą mogli pojechać na mecz z Węgrami. Spotkanie w Budapeszcie już w czwartek.

 

 

Zakażony koronawirusem zawodnik przejdzie kwarantannę w Warszawie i opuści także mecze z Andorą i Anglią. W podobnej sytuacji był Maciej Rybus, u którego na październikowym zgrupowaniu wykryto wirus COVID-19.

 

Przed czwartkowym meczem eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami, w polskiej kadrze doszło do zakażenia koronawirusem. W "Prawdzie Futbolu" informację potwierdził Roman Kołtoń.

 

 

- Na kadrze jest COVID. Przynajmniej jeden piłkarz przewidziany do pierwszego składu reprezentacji jest zakażony koronawirusem. Będzie za chwilę przeprowadzone kolejne badanie. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, żeby to badanie dało wynik negatywny - powiedział dziennikarz.

 

Kołtoń ujawnił także, że oprócz piłkarza z wyjściowego składu Orłów test pozytywny na COVID-19 otrzymało też trzech ludzi ze sztabu, bądź otoczenia kadry.

 

Więcej na Interia.pl

MP, MiBi, Interia

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze