Serie A: Cesare Prandelli zrezygnował z funkcji trenera Fiorentiny

Piłka nożna
Serie A: Cesare Prandelli zrezygnował z funkcji trenera Fiorentiny
fot. PAP
Cesare Prandelli nie jest już trenerem Fiorentiny.

Cesare Prandelli zrezygnował z funkcji trenera piłkarzy Fiorentiny - poinformował we wtorek włoski klub. Jego druga przygoda z "Fiołkami", których bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski, potrwała niespełna pół roku.

Prandelii pracował wcześniej w Fiorentinie przez pięć lat od 2005 do 2010 roku i opuścił klub, gdy dostał propozycję prowadzenia reprezentacji Włoch. Prowadził też zespoły m.in. z Turcji (Galatasaray), Hiszpanii (Valencia), Emiratów Arabskich (Al-Nasr Dubaj).

 

Powrót do Florencji nie wypadł okazale. Po 28 kolejkach zespół w tabeli Serie A zajmuje dopiero 14. miejsce, a nad strefą spadkową ma siedem punktów przewagi.

 

 

"To drugi raz, kiedy opuszczam Fiorentinę. Za pierwszym wpływ na to miało zachowanie innych, tym razem to w pełni moja decyzja. Wróciłem, aby dać z siebie sto procent, ale gdy tylko dostrzegłem, że nie jest to już możliwe, dla dobra wszystkich postanowiłem wycofać się. Mam świadomość, że to może oznaczać koniec mojej kariery trenerskiej, ale niczego nie żałuję" - powiedział 61-letni szkoleniowiec.

 

 

Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze oficjalnie znane, jednak włoscy dziennikarze zgodnie donoszą, że będzie nim ponownie Giuseppe Iachini, którego kilka miesięcy temu zastąpił właśnie Prandelli.

BS, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie