Monika Fedusio zostaje w Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Monika Fedusio zostaje w Grot Budowlanych Łódź
fot. Cyfrasport
Monika Fedusio spędzi kolejny sezon w ekipie Grot Budowlanych Łódź.

Występujący w Tauron Lidze siatkarek klub Grot Budowlani Łódź podjął pierwsze decyzje transferowe. W drużynie pozostanie Monika Fedusio. Sezon 2021/22 będzie dla 21-letniej przyjmującej drugim w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

Monika Fedusio urodziła się 6 listopada 1999 roku w Giżycku. Jest reprezentantką Polski. Wychowanka UKS Orzeł Malbork, występowała w Atomie Treflu Sopot (2015–17) i Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz, w którym spędziła trzy sezony (2017–20). Z klubem z Sopotu wywalczyła złoty medal Młodej Ligi Kobiet w 2016 roku.

 

Zobacz także: Kapitalna obrona Pauliny Maj-Erwardt (WIDEO)

 

W czerwcu 2020 roku dołączyła do Grot Budowlanych. Z łódzkim zespołem wywalczyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015–20 oraz zagrała w finałowym meczu Pucharu Polski 2021.

 

Patrząc na statystyki trwającego jeszcze sezonu, Monika znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących zawodniczek TauronLigi z wynikiem 308 punktów. Jest również w pierwszej ósemce najlepiej zagrywających, do tej pory zdobyła aż 17 punktów bezpośrednio z pola serwisowego.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grot Budowlani Łódź (@budowlani_lodz)

 

Jest mi naprawdę miło poinformować wszystkich kibiców, że przyszły sezon spędzę w Grot Budowlanych. Mam nadzieję, że przyniesie on nam wiele korzyści i będziemy mogli spotkać się wszyscy razem w hali – powiedziała Monika Fedusio.

 

Fedi, to bardzo dobra przyjmująca, reprezentantka Polski, wartościowa zawodniczka. Bardzo się cieszę, że Monika zostaje na kolejny sezon i będzie występowała w barwach naszego klubu – dodał prezes Marcin Chudzik.

 

Drużyna Grot Budowlanych Łódź w obecnym sezonie awansowała do finału Pucharu Polski, w którym uległa Grupie Azoty Chemik Police 1:3. W tabeli sezonu zasadniczego Tauron Ligi zajęła szóste miejsce. W ćwierćfinale play-off zmierzyła się z Chemikiem i przegrała 0—2 (1:3, 0:3). W tej sytuacji łodziankom pozostanie rywalizacja o 5. miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu.

 

W Łodzi rozpoczęła się już budowa składu na kolejne rozgrywki. Monika Fedusio jest już trzecią zawodniczką, która zdecydowała się na pozostanie w klubie.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/22 (stan na 23 marca):

 

rozgrywające:
przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio
atakujące:
środkowe: Małgorzata Lisiak
libero:

RM, Polsat Sport, budowlanilodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie