Walijczyk Christian Hitt nowym trenerem reprezentacji Polski w rugby

Inne
Walijczyk Christian Hitt nowym trenerem reprezentacji Polski w rugby
fot. PAP

Christian Hitt został trenerem męskiej reprezentacji w odmianie 15-osobowej - poinformował Polski Związek Rugby. 31-letni Walijczyk, który w przeszłości był członkiem sztabu szkoleniowego biało-czerwonych, zastąpił na stanowisku Irlandczyka Duaine’a Lindsaya.

Jak podano w komunikacie, wybór trenera przebiegał dwustopniowo. Do finalnego etapu konkursu przeszło sześciu z ponad 40 zgłoszonych na początku kandydatów. Decyzja o wyborze Hitta zapadła w poniedziałek późnym wieczorem, a następnego dnia została oficjalnie ogłoszona.

 

Zobacz także: Słynny nowozelandzki rugbista Sonny Bill Williams kończy karierę i wraca do boksu

 

Walijczyk ostatnio był trenerem młyna w reprezentacji Niemiec. Odpowiadał w niej też za plany i strategię rozwoju dyscypliny. W latach 2018-2019 zaś był odpowiedzialny za młyn w reprezentacji Polski, pomagając Lindsayowi, który prowadził biało-czerwonych od 2018 roku. Hitt krótko pracował też z reprezentacją Polski w odmianie siedmioosobowej, przez pół roku prowadził drużynę narodową kobiet do lat 18, a także przez pewien czas współpracował z trenerem Januszem Urbanowiczem przy seniorskiej kadrze kobiet.

 

Doświadczenie w pracy szkoleniowca nabywał również w różnych klubach: od kilku lat prowadzi zespół Samurai 7s, a w przeszłości pracował z Cardiff Blues (U-16 i U-18) i Ynysybwl Rugby. Ma za sobą także pracę w sztabie reprezentacji Walii "siódemek".

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie