Cristiano Ronaldo latem w Realu Madryt? Juventus otwarty na negocjacje

Piłka nożna
Cristiano Ronaldo latem w Realu Madryt? Juventus otwarty na negocjacje
fot. PAP
Czyżby przygoda Cristiano Ronaldo z Juventusem dobiegała końca?

Czyżby przygoda Cristiano Ronaldo z Juventusem dobiegała końca? Wszystko wskazuje, że tak. Doniesienia podsycają ponadto hiszpańskie media. Według nich, Portugalczyk po sezonie wróci do Madrytu, o ile włodarze Realu zadzwonią do niego z propozycją powrotu. Prawdopodobieństwo transferu jest coraz większe.

Dziennikarze hiszpańskiego tabloidu "Marca" twierdzą, że Ronaldo nosi się z zamiarem powrotu na Estadio Santiago Bernabeu. 36-latek dał do zrozumienia, że nadal może w wielkim stopniu pomóc "Królewskim" w osiąganiu kolejnych celów.


Jak donosi dziennik - gwiazdor reprezentacji Portugalii jest gotowy, aby po raz kolejny założyć trykot "Królewskich".


- Ronaldo zdaje sobie sprawę, że jego przygoda we Włoszech dobiegła końca. Wyjechał do Turynu, przekonany, że poprowadzi "projekt mistrzowski". Rzeczywistość była jednak inna. Portugalczyk rozumie, że nie tego oczekiwano. - napisali hiszpańscy dziennikarze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Juventus uhonorował Cristiano Ronaldo. "Największy w historii"


Dlaczego "CR7" chce opuścić mistrzów Włoch już po tym sezonie, mimo że jego kontrakt wygasa dopiero w 2022 roku? W pewnym stopniu jest to związane z posadą trenera. Zdaniem Ronaldo, Andrea Pirlo nie był idealnym kandydatem na szkoleniowca, zważywszy na jego małe doświadczenie w tej roli. Portugalczyk utwierdził się w tym przekonaniu, po odpadnięciu "Starej Damy" z rozgrywek Ligi Mistrzów.


Klub z Turynu ma zamiar kontynuować współpracę z ich największą gwiazdą. Pojawia się jednak problem. Jest nim gaża zawodnika, opiewająca na kwotę 30 mln euro za sezon. Jeśli jakiś klub będzie chętny na przejęcie jego kontraktu, wówczas włodarze Juventusu rozważą taką opcję.


Wiele zależy również od ofert, jakie pojawią się na stole. Według dziennika "AS" - Włosi będą oczekiwać za swojego zawodnika co najmniej 25 milionów euro. Taka kwota nie powinna być problemem dla mistrzów Hiszpanii. Pytanie tylko, czy prezes Realu - Florentino Perez będzie chciał z powrotem pozyskać legendę madryckiego klubu? Wszak obaj panowie przed trzema laty rozstali się w nienajlepszych stosunkach.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze