El. MŚ 2022: Turcja pokonała Holandię! Hat-trick Buraka Yilmaza

Burak Yilmaz skompletował hat-tricka w meczu z Holandią.

Turcja pokonała w Stambule Holandię 4:2 (2:0) w pierwszym meczu europejskich kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Bohaterem gospodarzy był doświadczony Burak Yilmaz, który popisał się hat-trickiem.

Po golach 35-letniego napastnika Lille OSC gospodarze prowadzili do przerwy 2:0. Tuż po przerwie rezultat podwyższył Hakan Calhanoglu z AC Milan.

Obraz meczu odmienili nieco holenderscy rezerwowi. Najpierw w 75. minucie na 1:3 trafił Davy Klaasen, natomiast chwilę później kontaktową bramkę uzyskał Luuk de Jong.

Jednak w końcówce znowu błysnął Yilmaz, który w 81. minucie skompletował hat-tricka. To jego gole numer 25., 26. i 27. w drużynie narodowej. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Memphis Depay.

Poprzednio te drużyny rywalizowały w kwalifikacjach Euro 2016 i Turcy zwyciężyli 3:0 u siebie, a na wyjeździe zremisowali 1:1.

W grupie G kwalifikacji mundialu rywalizować będą także: Łotwa, Norwegia, Czarnogóra i Gibraltar.

Turcja - Holandia 4:2 (2:0)
Bramki: Burak Yilmaz 15, 34 (k), 81, Hakan Calhanoglu 46 - Davy Klaassen 75, Luuk de Jong 76