Ile ZAKSA zarobi za awans do finału Ligi Mistrzów?

Siatkówka
Ile ZAKSA zarobi za awans do finału Ligi Mistrzów?
fot. Cyfrasport

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła awans do finału Ligi Mistrzów. Czy za ogromnym sukcesem sportowym stoją również poważne wpływy finansowe? Ile ZAKSA zarobi na udziale w siatkarskiej LM?

Od wielu już lat mówi się, że występy w siatkarskiej Lidze Mistrzów są dla klubów sprawą prestiżową, ale niekoniecznie źródłem dochodu. Jakie pieniądze płaci klubom CEV za sukcesy w tych najważniejszych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie?

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w wielkim finale Ligi Mistrzów!

 

Oto oficjalne kwoty za udział drużyn w fazie play-off LM siatkarzy:

 

1. miejsce: 500 tysięcy euro
2. miejsce: 250 tysięcy euro
3–4.miejsce: 125 tysięcy euro

 

mecze półfinałowe: zwycięstwo 20 tysięcy euro, porażka 10 tysięcy euro
mecze ćwierćfinałowe: zwycięstwo 12 tysięcy euro, porażka 5 tysięcy euro.

 

Właściwie dopiero awans do finałów daje klubom konkretne zyski. Triumfator Ligi Mistrzów zarobi pół miliona euro, a drużyna, która przegra w finale otrzyma połowę tej kwoty. Warto jednak zaznaczyć, że koszty, jakie ponoszą kluby, również są wysokie.

 

- Nasze wpływy są niższe o kilkaset tysięcy złotych z powodu braku kibiców na trybunach, do tego bardzo dużo idzie na wszystko, co związane z covidem, czyli testy i zapewnienie reżimu sanitarnego. Licząc na szybko, samych testów PCR musieliśmy wykonać w tym sezonie około 15 serii dla mniej więcej 30 osób każda. Łatwo sobie przeliczyć ile to kosztuje, a przecież odbywały się także co jakiś czas prostsze testy kasetkowe. Dodajmy organizację turnieju Ligi Mistrzów w Kędzierzynie, a to kwota rzędu 200 tysięcy złotych – powiedział prezes ZAKSY Sebastian Świderski w rozmowie z "Super Expressem".

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie