Liga Mistrzów siatkarzy: Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Czy Vital Heynen i Wilfredo Leon znajdą sposób na Trentino?

Dwie włoskie drużyny walczą w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwsze starcie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny Trentino. Czy podopieczni trenera Vitala Henena zdołają odwrócić losy tej rywalizacji? Transmisja meczu Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Pierwsze spotkanie obu zespołów nie przyniosło wielkich emocji i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem ekipy z Trydentu (3:0). Gospodarze dominowali w dwóch pierwszych setach (25:21, 25:16). W trzecim udało się siatkarzom Perugii nawiązać wyrównaną walkę, ale i tak Trentino rozstrzygnęło go na swoją korzyść (25:23).

Słabszy mecz rozegrał przyjmujący Wilfredo Leon, który w trzech setach wywalczył zaledwie siedem punktów. Atakujący Maciej Muzaj wchodził na zmiany i zdobył dwa oczka.

Przed drużyną trenera Heynena niezwykle trudne zadanie. W rewanżu jedynie wygrana 3:0 lub 3:1 pozwoli im doprowadzić do "złotego seta". W ćwierćfinale zdołali dokonać tej sztuki – przegrali z Leo Shoes Modena 0:3 na wyjeździe, by na własnym parkiecie odwrócić losy rywalizacji. Wygrali 3:0 i 15:5 w "złotym secie".

We wcześniejszym meczu półfinałowym siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrają we własnej hali rewanżowe starcie z Zenitem Kazań (godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport). Pierwsze spotkanie zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem kędzierzynian 3:2.

Transmisja drugiego półfinału LM Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino w Polsacie Sport w środę 24 marca od godziny 20.30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.