Liga Mistrzów siatkarzy: ZAKSA – Zenit 2:3; złoty set – 15:13. Skrót meczu

ZAKSA – Zenit 2:3.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyli awans do finału Ligi Mistrzów! O ich sukcesie zadecydował "złoty set" w półfinałowym rewanżu, wygrany przez kędzierzynian 15:13. Wcześniej ZAKSA przegrała mecz z Zenitem Kazań 2:3.

Przed tygodniem w Kazaniu ZAKSA zwyciężyła 3:2. W rewanżu w Hali Azoty w identycznym stosunku wygrał Zenit. W czwartej i piątej partii rewanżowego meczu polski klub nie wykorzystał aż siedmiu meczboli. W "złotym secie" górą byli jednak kędzierzynianie, którzy wywalczyli awans.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Zenit Kazań 2:3 (17:25, 25:16, 25:21, 28:30, 18:20); złoty set – 15:13.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, David Smith, Kamil Semeniuk – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk. Trener: Nikola Grbić.
Zenit: Artiom Wolwicz, Earvin N’Gapeth, Aleksandr Wołkow, Bartosz Bednorz, Maksim Michajłow, Aleksandr But´ko – Walentin Gołubiew (libero) oraz Andriej Surmaczewski, Fiodor Woronkow, Loran Alekno, Dienis Ziemczonok. Trener: Władimir Alekno.

Pierwszy mecz 3:2; awans – ZAKSA.