PŚ w strzelectwie: Aneta Stankiewicz i drużyna Polek na trzecim miejscu w Delhi

Inne
PŚ w strzelectwie: Aneta Stankiewicz i drużyna Polek na trzecim miejscu w Delhi
fot. PAP
Aneta Stankiewicz

Aneta Stankiewicz zajęła w Delhi trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw zawodów strzeleckiego Pucharu Świata. Taka sama lokata przypadła Polkom w konkursie drużynowym.

Najcelniej strzelała Ziva Dvorsak (Słowenia) - 457,1 pkt i wyprzedziła Ninę Christen (Szwajcaria) - 455,1 oraz Stankiewicz (Polska/Zawisza Bydgoszcz) - 443,5 pkt, która miała najlepszy wynik w eliminacjach 1179 pkt.

 

Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) w stawce 37 zawodniczek sklasyfikowana została na 11., a Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) na 22. miejscu.

 

W meczu o trzecią pozycję Stankiewicz, Kochańska i Szutko pokonały Indie (Shriyanka Sadanpi, Nisha Kumar i Apurvi Chandela) 17:7.

 

Pierwsze były Dunki (Rikke Maeng Ibsen, Stine Nielsen i Anna Nielsen), które zwyciężyły Amerykanki (Sagen Maddalenę, Mary Carolynn Tucker i Alison Marie Weisz) 16:8. Rywalizowało osiem drużyn.

 

W finale pistoletu na 25 m triumfowała Chinki Yadav (Indie) wygrywając po remisie 32:32, w barażu z rodaczką Rahi Sarnobat 4:3. W stawce 16 zawodniczek Joanna Iwona Wawrzonowska (Flota Gdynia) była 11., jej koleżanka klubowa Agnieszka Korejwo 12., a Julita Borek (Dwór Grunwaldzki) 13.

 

Pierwsze miejsce w finale strzelania z karabinu na 50 m z trzech postaw przypadło reprezentantowi gospodarzy Aiswary’emu Tomarowi – 462,5 , który zdystansował Istvana Peniego (Węgry) o 0,5 pkt.

 

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) uplasował się na 14., a Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) na 28. miejscu. W zawodach w stolicy Indii biorą udział strzelcy z ponad 50 krajów.

 

Rywalizacja zakończy się 28 marca.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie