PZPN: Czekamy na wyniki badań na koronawirusa

Piłka nożna
PZPN: Czekamy na wyniki badań na koronawirusa
fot. PAP
Paulo Sousa (z lewej) i Zbigniew Boniek mają powody do zmartwień?

Rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski powiedział PAP, że trwa oczekiwanie na wyniki badań na COVID-19 w kadrze narodowej. Nie potwierdził na razie medialnych informacji, że jeden z piłkarzy jest zakażony koronawirusem.

Biało-Czerwoni przygotowują się do czwartkowego meczu z Węgrami na wyjeździe, inaugurującego ich zmagania w eliminacjach mistrzostw świata. W środę o godz. 11 wylecą z Warszawy do Budapesztu, ale nie wiadomo, czy w pełnym składzie.

 

We wtorek wieczorem w mediach pojawiła się bowiem informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa m.in. u jednego z piłkarzy kadry Paulo Sousy.

 

Informacji tej nie potwierdził na razie team menedżer kadry narodowej i rzecznik PZPN. - Czekamy na wyniki badań. Będą prawdopodobnie w środę rano. Tak jak zawsze poinformujemy o tym opinię publiczną - powiedział Jakub Kwiatkowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wszystkie mecze europejskiej części eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w sportowych kanałach Telewizji Polsat oraz w serwisie IPLA

 

Zgodnie z protokołem medycznym UEFA, piłkarze i sztab podczas marcowego zgrupowania muszą przejść trzykrotnie testy na koronawirusa (najpóźniej dwa dni przed każdym meczem). Pierwsze z nich przeprowadzono we wtorek, a wyniki mają być znane właśnie w środę wczesnym rankiem.

 

Oprócz tego PZPN zorganizował w poniedziałek, z własnej inicjatywy, szybkie testy antygenowe (tuż po przyjeździe kadrowiczów i sztabu do hotelu), które dały we wszystkich przypadkach wynik negatywny. Z informacji PAP wynika, że powtórzono to we wtorek. Wyniki również miały być negatywne, ale teraz trwa oczekiwanie na rezultaty "obowiązkowych" badań, wynikających z protokołu medycznego UEFA.

 

Czwartkowe spotkanie z Węgrami w Budapeszcie będzie debiutem Portugalczyka Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później Polacy podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią. 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze