Twitter oszalał! Cała Polska gratuluje ZAKSIE awansu do finału Ligi Mistrzów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do finału Ligi Mistrzów! Polska drużyna walczyła do samego końca pokonując Zenit Kazań w złotym secie 15:13. Zobacz jak sukces kędzierzynian skomentowali kibice na Twitterze.

Udało się! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Półfinałowym rywalem polskiej drużyny był Zenit Kazań, który wygrał rewanżowe starcie w Kędzierzynie-Koźlu, ale uległ podopiecznym Nikoli Grbicia w złotym secie przy rezultacie 15:13. Sukces kędzierzynian nie umknął polskim kibicom, którzy aktywnie udzielali się w mediach społecznościowych. Mecz ZAKSY śledził między innymi prezes PZPN - Zbigniew Boniek.

Sukces ZAKSY nie umknął także piłkarskiej drużynie Cracovii, która pogratulowała finalistom Ligi Mistrzów na Twitterze.

Do wygranej ZAKSY odniósł się również komentator Polsatu Sport - Jerzy Mielewski, który śledził mecz na żywo.

Gratulacje spływają także od przedstawicieli innych dyscyplin. Sukces ZAKSY odnotował uznany komentator boksu i sportów walki - Andrzej Kostyra.

Dumna ze swojego lidera jest także PlusLiga. Najwyższa siatkarska klasa rozgrywkowa w Polsce pogratulowała ZAKSIE na Twitterze.

- Coś ZAKSAWNEGO! To był mecz roku w europejskiej siatkówce klubowej - napisał Bartosz Heller, komentator i ekspert Polsatu Sport.

Zabawnie do sukcesu ZAKSY podeszła za to PGE Skra Bełchatów, która wrzuciła... archiwalne wideo z udziałem Bartosza Bednorza.

Świetnego wyniku gratulował ZAKSIE również komentator Polsatu Sport Marek Magiera, który był z kędzierzyńskim zespołem podczas triumfu w Kazaniu.

- Czas na majówkę w Weronie - napisał Marcin Lepa, komentator Polsatu Sport. 1 maja we włoskim mieście odbędzie się wielki finał Ligi Mistrzów.

Zdjęcie telewizora z meczem ZAKSY na ekranie udostępniła za to siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów - Jelena Blagojević. Serbska siatkarka to rodaczka trenera kędzierzynian Nikoli Grbicia.