Wielka radość siatkarzy ZAKSY po awansie do finału Ligi Mistrzów! (WIDEO)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła awans do finału Ligi Mistrzów! Po szalonym dwumeczu gracze Nikoli Grbicia pokonali po złotym secie Zenit Kazań 15:13. Po ostatnim punkcie ich radość nie miała końca.

Pierwsze spotkanie rozegrane w Rosji padło łupem ZAKSY i było to określane jako niespodzianka, zwłaszcza że Zenit prowadził już 2:0, a w trzecim secie był blisko zakończenia meczu. Polacy pokazali jednak wielką wolę walki i odwrócili losy tego starcia. Wygrali 3:2 i do Kędzierzyna-Koźla jechali z zaliczką.

W rewanżu znowu nie zabrakło emocji oraz zwrotów akcji. Lepiej zaczął Zenit, jednak ZAKSA szybko odrobiła starty. W czwartym secie zmarnowała kilka piłek meczowych. To wykorzystali Rosjanie, którzy najpierw doprowadzili do tie-breaka, a następnie do złotego seta. Warto też wspomnieć, że w piątej partii Zenit znowu musiał bronić piłek meczowych.

Złoty set to już popis ZAKSY, choć rywale walczyli do końca. Przy stanie 14:13 Benjamin Toniutti postanowił zagrać piłkę do Aleksandra Śliwki. Polski przyjmujący uderzył tak mocno, że Fedor Voronkov nie zdążył do niej dobiec. Stało się! ZAKSA w wielkim finale Ligi Mistrzów!

Nic dziwnego, że po ostatnim punkcie siatkarze ZAKSY rozpoczęli wielką radość.