Wielka radość siatkarzy ZAKSY po awansie do finału Ligi Mistrzów! (WIDEO)

Siatkówka
Wielka radość siatkarzy ZAKSY po awansie do finału Ligi Mistrzów! (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Wielka radość siatkarzy ZAKSY po awansie do finału Ligi Mistrzów! (WIDEO)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła awans do finału Ligi Mistrzów! Po szalonym dwumeczu gracze Nikoli Grbicia pokonali po złotym secie Zenit Kazań 15:13. Po ostatnim punkcie ich radość nie miała końca.

Pierwsze spotkanie rozegrane w Rosji padło łupem ZAKSY i było to określane jako niespodzianka, zwłaszcza że Zenit prowadził już 2:0, a w trzecim secie był blisko zakończenia meczu. Polacy pokazali jednak wielką wolę walki i odwrócili losy tego starcia. Wygrali 3:2 i do Kędzierzyna-Koźla jechali z zaliczką.

 

Zobacz także: ZAKSA w finale Ligi Mistrzów siatkarzy! Dreszczowiec w Hali Azoty

 

W rewanżu znowu nie zabrakło emocji oraz zwrotów akcji. Lepiej zaczął Zenit, jednak ZAKSA szybko odrobiła starty. W czwartym secie zmarnowała kilka piłek meczowych. To wykorzystali Rosjanie, którzy najpierw doprowadzili do tie-breaka, a następnie do złotego seta. Warto też wspomnieć, że w piątej partii Zenit znowu musiał bronić piłek meczowych.

 

Złoty set to już popis ZAKSY, choć rywale walczyli do końca. Przy stanie 14:13 Benjamin Toniutti postanowił zagrać piłkę do Aleksandra Śliwki. Polski przyjmujący uderzył tak mocno, że Fedor Voronkov nie zdążył do niej dobiec. Stało się! ZAKSA w wielkim finale Ligi Mistrzów!

Zobacz także: Ile ZAKSA zarobi za awans do finału Ligi Mistrzów?

 

Nic dziwnego, że po ostatnim punkcie siatkarze ZAKSY rozpoczęli wielką radość.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze