Wojciech Szczęsny: Celowanie w drugie miejsce nie jest ambitne

Piłka nożna
Wojciech Szczęsny: Celowanie w drugie miejsce nie jest ambitne
fot. PAP
Wojciech Szczęsny postawił ambitne cele przed reprezentacją Polski.

Bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny przyznał dzień przed rozpoczęciem eliminacji mistrzostw świata, że celowanie w drugie miejsce w grupie jest mało ambitne. Jak dodał, chce grać o zwycięstwo w każdym meczu. W czwartek biało-czerwoni zmierzą się w Budapeszcie z Węgrami.

- Mieliśmy już pierwszą odprawę, jeżeli chodzi o główną koncepcję gry Węgrów. Wiemy, że od kiedy zmienili system, nie przegrali sześciu meczów z rzędu. Przeszli na ustawienie z trójką obrońców, od tego czasu prezentują się solidniej. Jesteśmy przygotowani na ich pomysł na grę. Mamy też informacje na temat poszczególnych zawodników. Na pewno nie będzie problemów z wiedzą o rywalach - powiedział Szczęsny podczas konferencji prasowej w Budapeszcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Chodzi o to, aby reprezentacja Polski nie była memem"

 

Jeżeli chodzi o treningi polskich piłkarzy, bramkarz przyznał, że były już zajęcia poświęcone m.in. zarówno organizacji gry ofensywnej, jak i defensywnej.

 

Czwartkowe spotkanie z Węgrami będzie debiutem Portugalczyka Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później Polacy podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią. W tej grupie występują też Albania i San Marino.

 

W powszechnej opinii fachowców faworytem w tej stawce jest Anglia, ale Szczęsny nie uważa, że Polska stoi na straconej pozycji.

 

- Celowanie w drugie miejsce jest mało ambitne. Nie chciałbym przed pierwszym spotkaniem eliminacji planować, że któryś z meczów można przegrać. Każdy kto ma ambicję chce grać o zwycięstwo w każdym meczu. Nie jesteśmy faworytami do pierwszego miejsca, ale mamy nadzieję, że dobrą organizacją gry będziemy w stanie pokonać nie tylko słabsze i równe nam zespoły, ale także tych teoretycznie lepszych przeciwników - podkreślił.

 

Początek meczu z Węgrami o godz. 20:45.

Wojciech Szczęsny przed meczem Węgry - Polska:

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie