Znamy rywala ZAKSY w finale Ligi Mistrzów!

Itas Trentino

Itas Trentino będzie rywalem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w finale Ligi Mistrzów. Włoska drużyna wygrała dwa sety w drugim półfinałowym meczu z Sir Sicoma Monini Perugia i zapewniła sobie awans po wcześniejszej wygranej w Trydencie.

Włoska drużyna zapewniła sobie awans wygrywając dwa sety w drugim półfinałowym spotkaniu z Sir Sicoma Monini Perugia. Cały mecz wygrała drużyna Wilfredo Leona 3:2 ( 25:22, 25:17, 23:25, 17:25, 15:6). W pierwszym spotkaniu drużyna z Trydentu pewnie pokonała Perugię 3:0.

✌️🇪🇺🏆 | IN FINALE DI CHAMPIONS LEAGUE!!!

Per la quinta volta nella storia gialloblù!

#⃣ #TRENTINONELCUORE pic.twitter.com/FI4InsA1Un

— trentinovolley (@trentinovolley) March 24, 2021

Wcześniej awans do finału wywalczyła sobie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W półfinale polska drużyna przegrała z Zenitem Kazań 2:3. W pierwszym meczu kędzierzynianie zwyciężyli na wyjeździe 3:2, a w tej sytuacji o awansie do finału zadecydował "złoty set", w którym górą byli siatkarze z Kędzierzyna-Koźle.

Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się 1 maja w Weronie.