Mateusz Klich poznał wynik drugiego testu na koronawirusa

Piłka nożna
Mateusz Klich poznał wynik drugiego testu na koronawirusa
Fot. PAP
Mateusz Klich

Mateusz Klich uzyskał negatywny wynik drugiego testu na obecność koronawirusa w organizmie. Pomocnik reprezentacji Polski nie poleciał z kadrą na mecz eliminacji mistrzostw świata z Węgrami z powodu pozytywnego wyniku pierwszego testu.

Dobre wiadomości dla Klicha! Drugi test na obecność koronawirusa w organizmie pomocnika reprezentacji Polski jest negatywny. Zaskakującą informację przekazał w środę wieczorem rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

ZOBACZ TAKŻE: Roman Kołtoń wskazał różnicę między Paulo Sousą a Jerzym Brzęczkiem


- Mateusz miał powtórzone badanie na COVID-19. Wynik, jaki otrzymaliśmy, jest negatywny - przekazał Kwiatkowski na konferencji prasowej przed meczem z Węgrami.


We wtorek rano reprezentacja Polski otrzymała wyniki badania na obecność SARS-Cov-2 u piłkarzy i sztabu. W przypadku Klicha wynik okazał się pozytywny, a sam zawodnik miał czuć się dobrze i nie wykazywać objawów choroby. Piłkarz nie pojechał do Budapesztu na spotkanie z Węgrami w ramach eliminacji mistrzostw świata, a test na obecność wirusa w jego organizmie został powtórzony w środę rano. Wynik poznaliśmy wieczorem i jak podał rzecznik reprezentacji był on negatywny. To jednak stwarza sporą szansę na występ zawodnika w kolejnych spotkaniach z Andorą i Anglią zaplanowanych w marcowym "oknie" reprezentacyjnym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rzecznik PZPN zdementował plotki ws. koronawirusa w kadrze


Brak Klicha oznacza spory problem dla polskiej reprezentacji. We wtorek wieczorem w mediach pojawiła się informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa m.in. u jednego z piłkarzy kadry Paulo Sousy. Nazajutrz oficjalnie potwierdzono, że chodzi o Klicha, który miał szansę - zdaniem mediów - zagrać od pierwszej minuty przeciwko Węgrom.

Paulo Sousa o Mateuszu Klichu:

PI, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie