El. MŚ 2022: Anglia rozbiła San Marino. Pięć goli na Wembley

Anglia pokonała w Londynie San Marino 5:0.

Anglia pokonała w Londynie San Marino 5:0 (3:0) w meczu grupy I eliminacji mistrzostw świata 2022. Trzy asysty zaliczyli piłkarze Chelsea. W innym spotkaniu tej grupy Polska zremisowała w Budapeszcie z Węgrami 3:3.

W kolejnych dniach Anglię czekają mecze z nieco bardziej wymagającymi rywalami - z Albanią na wyjeździe (w niedzielę) oraz u siebie z Polską (w środę). Trener Gareth Southgate zdecydował o wystawieniu kilku zmienników. Na ławce rezerwowych pozostali m.in. Harry Kane. Ci, na których szkoleniowiec postawił nie mieli problemu z zapewnieniem drużynie zwycięstwa.

Do przerwy było 3:0 po bramkach Jamesa Warda-Prowse'a, Dominica Calverta-Lewina i Raheema Sterlinga. W 53. minucie z drugiego gola cieszył się Calvert-Lewin, a w 83. wynik ustalił debiutujący Ollie Watkins.

To było siódme w historii spotkanie tych reprezentacji. Żadne nie zakończyło się mniejszym zwycięstwem Anglii niż różnicą pięciu goli.

Anglia - San Marino 5:0 (3:0)

Bramki: James Ward-Prowse 14, Dominic Calvert-Lewin 21, 53, Raheem Sterling 31, Ollie Watkins 83