Polski Związek Piłki Siatkowej zawiesił rozgrywki młodzieżowe

Siatkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej zawiesił rozgrywki młodzieżowe
fot. Cyfrasport
Polski Związek Piłki Siatkowej zawiesił rozgrywki młodzieżowe

W związku z kolejnymi obostrzeniami związanymi z walką z pandemią koronawirusa, które mają obowiązywać od najbliższego weekendu, Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez związek.

W piątek zaplanowane były turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek 2021 i Mistrzostw Polski Juniorów 2021. Zawody zostają odwołane w zaplanowanym terminie.

 

Prezes PZPS rekomenduje taką samą decyzję władzom struktur wojewódzkich w przypadku rozgrywek młodzieżowych na ich szczeblu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka radość siatkarzy ZAKSY po awansie do finału Ligi Mistrzów! (WIDEO)

 

–  Nie możemy narażać zdrowia młodych zawodniczek i zawodników, trenerów. To kwestia naszej odpowiedzialności.  Nie chcemy też narażać uczestników i organizatorów na przerywanie zawodów. To będzie rodzić skutki finansowe, logistyczne, a przede wszystkim będzie trudne do zaakceptowania przez młodzież. Mam jednak nadzieję, że wkrótce uda nam się wrócić do rywalizacji – mówił Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

 

Nowe terminy zawodów młodzieżowych zostaną wyznaczone niezwłocznie, kiedy sytuacja pandemiczna pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie turniejów.

agb, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie