WTA w Miami: Magda Linette wyeliminowana. Johanna Konta gra dalej

Johanna Konta wyeliminowała Magdę Linette w turnieju WTA w Miami.

Magda Linette przegrała w drugiej rundzie z wyżej notowaną Brytyjką Johanną Kontą 4:6, 5:7 i odpadła z turnieju rangi WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Był to pierwszy w tym sezonie występ polskiej tenisistki, która w styczniu przeszła operację kolana.

Wcześniej w Miami, gdzie pula nagród wynosi 3,3 mln dolarów, Linette wygrała ze znacznie niżej notowaną 16-letnią Amerykanką Robin Montgomery 6:1, 3:6, 6:0.

Zajmująca 50. miejsce w rankingu WTA Linette, która wróciła na korty po kilkumiesięcznej przerwie, od początku spotkania stawiała zacięty opór rozstawionej na Florydzie z numerem 17. Koncie. O wygranej w pierwszym secie Brytyjki, która triumfowała w tej imprezie cztery lata temu, zdecydowało jedyne przełamanie w dziewiątym gemie.

Niegdyś czwarta, a dziś 18. rakieta świata poszła za ciosem i od przełamania rozpoczęła też drugą partię, aby po chwili - po najdłuższym gemie meczu - podwyższyć prowadzenie na 2:0. Linette odrobiła straty na 3:3. Końcówka seta należała do Brytyjki, która wygrała 7:5, nie oddając Polce ani jednego punktu. Spotkanie trwało 105 minut.

Była to pierwsza konfrontacja tych tenisistek. 29-letnia poznanianka w Miami startowała po raz szósty; najlepiej poszło jej w 2016 roku, gdy dotarła do trzeciej rundy.