Fortuna 1 Liga: Bezbramkowy remis w Kielcach

W spotkaniu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała z Miedzią Legnica 0:0. Obie ekipy nie stworzyły wielkiego widowiska, a kielczanie w trzecim kolejnym meczu nie stracili bramki.

W pierwszej połowie najciekawiej było w 24. minucie, gdy po dośrodkowaniu Grzegorza Szymusika efektownymi nożycami popisał się Jakub Łukowski, ale piłka po jego strzale poszybowała tuż nad poprzeczką.

Goście chcieli odpowiedzieć równie efektownym strzałem, co udało się Kamilowi Zapolnikowi w 44. minucie. Piłkarz Miedzi zademonstrował strzał z przewrotki. I tym razem jednak ładnie nie oznaczało skutecznie – Marek Kozioł zdołał odbić piłkę.

W pierwszych minutach po przerwie inicjatywę mieli goście. Najlepszą sytuację do zmiany wyniku miał Mateusz Kaczmarek, który w sytuacji sam na sam próbował lobować Marka Kozioła. Bramkarz Korony był jednak blisko rywala i zdołał zablokować piłkę.

Kilka minut później klarowną sytuację stworzyli kielczanie. Rezerwowy Paweł Łysiak uderzył z ostrego kąta, ale minimalnie się pomylił. W 66. minucie podania przed polem karnym wymienili Filipe Oliveira i Jacek Podgórski, który wbiegł w szesnastkę rywali, ale strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć Pawła Lenarcika.

Gospodarze mieli przewagę w końcówce, nie potrafili jednak poważnie zagrozić bramce Miedzi. Jeszcze w doliczonym czasie gry Jacek Podgórski próbował zaskoczyć Pawła Lenarcika, ale i ta próba nie przyniosła powodzenia i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0