Matej Kazijski w przyszłym sezonie zagra w Gas Sales Piacenza

Siatkówka
Matej Kazijski w przyszłym sezonie zagra w Gas Sales Piacenza
fot. Cyfrasport
Matej Kazijski w przyszłym sezonie zagra w Gas Sales Piacenza.

Matej Kazijski od lat ceniony jest we włoskiej ekstraklasie, bowiem w Italii święcił największe i najbardziej spektakularne sukcesy. Nie dziwi więc fakt, że o angaż bułgarskiego przyjmującego na kolejny sezon walczyły takie kluby jak Trentino Volley, Lube Civitanova czy Sir Safety Perugia. Według włoskich doniesień rywalizację tę wygrał Gas Sales Piacenza.

Już od jakiegoś czasu pojawiało się wiele dyskusji i spekulacji na temat transferu bułgarskiego gwiazdora na przyszłe rozgrywki. Zainteresowanych było wielu, ale oficjalnie Kazijski zdecydował się na klub z Piacenzy. Taką informację podał w piątek zazwyczaj świetnie poinformowany włoski dziennikarz Gian Luca Pasini.
 
ZOBACZ TAKŻE: Perugia staje do walki o Mateja Kazijskiego. Czy Bułgar dołączy do Leona?
 
Kazijski "tułał" się po mapie siatkarskiego świata i w każdym miejscu, w którym się zameldował, zdobywał fenomenalne sukcesy. Jednak nigdzie nie było ich aż tyle, co w Italii. 37-letni przyjmujący od lat ceniony we włoskiej ekstraklasie w latach 2007-2013 występował w Itas Diatec Trentino. Zespół z Trento z Bułgarem w składzie trzykrotnie zdobywał złoty medal Ligi Mistrzów w latach 2008-2011, w latach 2008-2012 czterokrotnie z rzędu zostawał najlepszym klubowym zespołem świata, trzy razy triumfował też w rozgrywkach Serie A.


Do tego Kazijski w swoim CV ma między innymi występy w Turcji, Japonii, Rosji, Polsce czy Katarze. Aktualnie reprezentuje barwy NBV Werona.

 
NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie