MotoGP. Grand Prix Kataru: Kto wygra pod nieobecność Marca Marqueza?

Moto
MotoGP. Grand Prix Kataru: Kto wygra pod nieobecność Marca Marqueza?
fot. PAP/EPA
Po fantastycznej batalii o tytuł mistrza świata MotoGP w sezonie 2020, triumfie Suzuki i Joana Mira, nastała długa przerwa zimowa.

Po fantastycznej batalii o tytuł mistrza świata MotoGP w sezonie 2020, triumfie Suzuki i Joana Mira, nastała długa przerwa zimowa. Odwołane testy w Malezji i tylko 5 dni próby przed pierwszym starciem sezonu 2021, oznaczały, że przygotowania do sezonu 2021, były bardzo specyficzne. Transmisja sobotnich treningów i kwalifikacji na Polsatsport.pl od 11.25.

Tor w Katarze, który będzie areną pierwszej rundy walki o mistrzostwo świata, jest jednym z bardziej wyjątkowych obiektów w kalendarzu. Nie daje on jasnej odpowiedzi na pytanie, kto będzie faworytem do tytułu. Długa prosta startowa, wieczorny wyścig powodują, że nasze postrzeganie stawki może być zaburzone.

 

Podczas testów, fantastyczne tempo prezentowali zawodnicy Ducati i Yamahy. Szokował także postęp Aprilii w rękach Aleixa Espargaro, który od Jerez będzie wspomagany w testach przez Andreę Dovizioso. Honda przygotowała dla Pola Espargaro kompletną maszynę, która niewątpliwie ma wszystkie składowe, by wygrywać. Niestety, tuż przed rundą Marc Marquez zdecydował się opuścić oba pojedynki w Katarze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł rajdowy mistrz świata Hannu Mikkola


Austriacki KTM, niestety na torze Losail jest od dawien dawna w tarapatach. Nic nie zmieniło się także w tym roku. Co prawda, zawodnicy deklarują duże zmiany, ale odpowiedzi poznamy w niedzielę. Przed Binderem, Oliveirą, Petruccim i Lecuoną ogromne wyzwanie okiełznania nowego motocykla.

 

Pozostaje pytanie, kto będzie mistrzem? Mir przystępuje do sezonu, jako obrońca korony, jednak wielu chciałoby pozbawić go szans na kolejny tytuł.


Fantastyczna walka czeka nas w mniejszych klasach. W Moto2 niezwykle fascynujący może być pojedynek Lowes vs. Bezzecchi, choć jest kilku zawodników, którzy chcieliby włączyć się do rywalizacji o tytuł - Dickson, Canet, Luthi, Vierge, czy debiutujący w Moto2 - Cameron Beaubier.


Moto3 tradycyjnie będzie zaskakiwać nas nieprzewidywalnością. Starzy wyjadacze - McPhee, Migno, Foggia, Masia, kontra młodzież - Salac, Alcoba, Artigas, Guevara, Acosta.


Wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdopodobnie jeden z najciekawszych sezonów we wszystkich klasach, ostatnich lat. Już od piątku treningi, a w niedzielę wyścigi. Wszystko na Polsatsport.pl oraz IPLI.

 

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze