Prezes Ekstraklasy Marcin Animucki ponownie w zarządzie European Leagues

Piłka nożna
Prezes Ekstraklasy Marcin Animucki ponownie w zarządzie European Leagues
fot. Cyfrasport

Prezes Ekstraklasy Marcin Animucki został wybrany na kolejną kadencję do 13-osobowego zarządu organizacji zrzeszającej zawodowe ligi piłki nożnej na Starym Kontynencie - European Leagues. W piątek wybrano władze na lata 2021–25.

Animucki zajął jedno z sześciu miejsc, które obsadza się na podstawie wyników głosowania walnego zgromadzenia European Leagues. Sześć kolejnych przysługuje najlepszym ligom na kontynencie - angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej, francuskiej i portugalskiej, a skład zarządu uzupełnia przedstawiciel stowarzyszonych lig europejskich, niebędących najwyższą klasą rozgrywkową w swoim kraju.


Zobacz także: Kamil Jóźwiak zdradził, czego wymagał od niego Paulo Sousa

 

"Bardzo się cieszę, że członkowie walnego zgromadzenia European Leagues po raz kolejny okazali mi zaufanie i że dzięki temu Polska nadal będzie miała swojego bezpośredniego przedstawiciela we władzach jednej z najważniejszych organizacji piłkarskich. To bardzo ważne zwłaszcza dzisiaj, gdy pandemia wpływa i doświadcza europejski futbol" - powiedział Animucki, cytowany w komunikacie Ekstraklasy.

 

Na czele spółki odpowiedzialnej za najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce Animucki stoi od 2017 roku. Wcześniej przez pięć lat był jej wiceprezesem.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Izrael - Islandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie