PŚ w strzelectwie: Sandra Bernal druga w trapie, Oskar Miliwek trzeci w pistolecie

Inne
PŚ w strzelectwie: Sandra Bernal druga w trapie, Oskar Miliwek trzeci w pistolecie
fot. PAP

Sandra Bernal zajęła w New Delhi drugie miejsce w trapie w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata. Oskar Miliwek był trzeci w pistolecie szybkostrzelnym na 25 metrów.

Bernal (Śląsk Wrocław) przegrała w meczu o pierwsze miejsce z Zuzaną Rehak-Stefeckową (Słowacja) po barażu 4:5. Wcześniej obie uzyskały po 42 punkty. Trzecia, po wygranej z Safiye Sarituerk (Turcja) 32:29 była Włoszka Fiammetta Rosi.

 

Zobacz także: Strzelnica Renaty Mauer - odcinek 9

 

W finale strzelania z pistoletu szybkostrzelnego na 25 m Peeter Olesk (Estonia) pokonał Vijayreera Sishu (Indie) po barażu 4:1 (26:26). Wygrana Miliwka (Zawisza Bydgoszcz) z Marko Carillo (Peru) 20:16 dala Polakowi miejsce na najniższym stopniu podium.

 

W pozostałych piątkowych finałach (bez udziału biało-czerwonych) w karabinie par mieszanych na 50 m z trzech postaw triumfowały Indie I wygrywając z Ukrainą 31:39, w karabinie z trzech postaw mężczyzn Indie, które zwyciężyły USA 47:25 oraz w trapie mężczyzn Włoch Daniele Resca, który zwyciężył Alberto Fernandeza (Hiszpania) 46:45. Piotr Kowalczyk (Bock Rawicz) był 11., Tomasz Pasierbski 21., natomiast Remigiusz Charkiewicz (obaj Śląsk Wrocław) - 28.

 

W tabeli medalowej zawodów w których startują strzelcy z 44 krajów prowadzą Indie - 12 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych medali, przed USA 3-3-1, Danią 2-0-1 oraz Polską 1-3-3. Na podium stanęli dotąd reprezentanci 21 krajów.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie