EL. MŚ 2022: Rosja - Słowenia. Relacja i wynik na żywo

W ramach drugiej kolejki grupy H eliminacji mistrzostw świata 2022 dojdzie do spotkania dwóch drużyn, które po pierwszej serii legitymują się kompletem punktów. Czy Sborna wykorzystę przewagę własnego terenu i odjedzie drugiej w tabeli Słowenii? Relacja i wynik na żywo meczu Rosja - Słowenia na Polsatsport.pl.

Zarówno reprezentacja Rosji jak i Słowenii walkę o przepustkę na mistrzostwa świata 2022 w Katarze ropoczęły w środę 24 marca. Rosjanie pewnie pokonali na wyjeździe Maltę, schodząc na przerwę z dwoma bramkami zaliczki dzięki trafieniom Artioma Dziuby i Mario Fernandesa, a na gola kontaktowego Josepha Mbonga z 56. minuty, w samej końcówce, odpowiedział Aleksander Sobolew. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 2:1.

Z kolei Słowenia pokusiła się o niemałą niespodziankę i wygrała na Stadionie Stożice w Ljubljanie z wicemistrzami świata Chorwatami (1:0). Wynik spotkania już w 15. minucie otworzył 22-letni pomocnik Sandi Lovrić (FC Lugano) i "Vatreni", którzy mają przecież w składzie takich piłkarzy jak: Ivan Perisić (Inter Mediolan), Luka Modrić (Real Madryt), Mateo Kovacić (Chelsea FC), Sime Vrsaljko (Atletico Madryt) czy Dejan Lovren (Zenit Petersburg) nie potrafili odwrócić losów spotkania.

Podopieczni Stanisława Czerczesowa, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, są więc aktualnymi liderami grupy H, natomiast Słoweńcy, z identycznym dorobkiem punktowym, zajmują drugie miejsce. Sobotni mecz, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim "Fiszt" w Soczi może jednak zmienić taki stan rzeczy. Oprócz wspomnianych wcześniej drużyn w grupie H grają jeszcze reprezentacje Słowacji i Cypru.

Relacja i wynik na żywo meczu Rosja - Słowenia od godziny 15.00 na Polsatsport.pl.