Formuła 1: Mercedes nie będzie czekał na decyzję Hamiltona

Moto
Formuła 1: Mercedes nie będzie czekał na decyzję Hamiltona
fot. PAP/EPA
Lewis Hamilton.

- W tym roku nie będziemy czekać do ostatniej chwili na decyzję o składzie zespołu na kolejny sezon. Kto będzie zwlekał z deklaracją o pozostaniu w ekipie, może stracić w niej miejsce - przyznał szef teamu Mercedes Austriak Toto Wolff.

W ten sposób Wolff - zdaniem komentatorów - nieoficjalnie potwierdził, że siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton nie może być pewny miejsca w zespole, jeżeli - podobnie jak w tym roku - zbyt długo będzie zwlekał z podpisaniem nowego kontraktu.

 

W tym roku Hamilton dopiero na niespełna cztery tygodnie przed startem sezonu przedłużył kontrakt z Mercedesem. Umowa została zawarta tylko na jeden rok, jak twierdzą dobrze poinformowani po to, aby Brytyjczyk mógł zdobyć ósmy tytuł i odejść w glorii chwały.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Lewis Hamilton wskazał najgroźniejszego rywala w stawce

 

Spekulacji o zakończeniu kariery po sezonie 2021 nie potwierdził sam zainteresowany.

 

- Wcale nie czuję, że to mój ostatni sezon, dopiero to, co się będzie działo przez najbliższe osiem miesięcy pokaże co może być dalej - powiedział Hamilton w przeddzień Grand Prix Bahrajnu.

 

Kilka dni wcześniej Wolff jednak zauważył, że zespół nie będzie miał czasu na zbyt długie oczekiwanie.

 

- Nie bawią mnie spekulacje, kto będzie jeździł dla Mercedesa, ale jako zespół nie zamierzamy odkładać do stycznia ogłoszenia naszego składu kierowców - powiedział szef Mercedesa.

 

Wolff dodał, że nie ma żadnych problemów z drugim kierowcą zespołu Finem Valtterim Bottasem.

 

- W przypadku Valtteriego jesteśmy regularni w potwierdzaniu nowej umowy w okresie przerwy letniej. Dzięki temu zawodnik może zachować spokój i skoncentrować się na swojej pracy. Oczywiście będziemy rozmawiali, ale nie w styczniu przyszłego roku.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie