PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W sobotę Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe w rewanżowym meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Wygrana w tym spotkaniu zapewni jastrzębianom awans do półfinału rozgrywek. Relacja i wynik na żywo od godziny 14.45 na Polsatsport.pl.

Rywalizacja w całej fazie play off toczy się do dwóch wygranych. Ćwierćfinałową rywalizację zespół Andrei Gardiniego rozpoczął od zwycięstwa 3:0 nad zawiercianami u siebie. Teraz Jastrzębski Węgiel jedzie do Zawiercia.

 

 – Pierwszy krok już zrobiliśmy, co jest dla nas ważne. Myślę, że tam będzie inny mecz. Mam wrażenie, że tutaj w grze rywali czegoś brakowało. My graliśmy nieźle, ale możemy prezentować się jeszcze lepiej. Będzie walka. Zdecydowanie. Dla nich to jest mecz ostatniej szansy, więc szykujemy się na trudne spotkanie – przewidywał Lukas Kampa, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorące pożegnanie z najzimniejszym obiektem PlusLigi! Hala Urania przechodzi do historii

 

W razie ewentualnego niepowodzenia jastrzębianie mają jeszcze "bufor bezpieczeństwa" w postaci potencjalnego trzeciego meczu, który zaplanowano na wtorek 30 marca. Tego scenariusza drużyna chce jednak za wszelką cenę uniknąć.

 

– Będziemy robić wszystko, by do tego nie dopuścić i zamknąć tę rywalizację od razu, w dwóch meczach. W ten sposób mielibyśmy cały tydzień spokojnych przygotowań do kolejnego spotkania, już w półfinale – mówił rozgrywający JW.

 

Do tej pory ekipa Jastrzębskiego Węgla gościła w Zawierciu pięć razy, a cztery ostatnie wizyty kończyły się dopiero po pięciu setach. Jurajscy Rycerze wygrali tylko raz, w ubiegłym sezonie, i było to w ogóle pierwsze zwycięstwo w PlusLidze nad tym rywalem. Czy w sobotę drużynie z Zawiercia uda się powtórzyć ten wyczyn?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel od godziny 14.45 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze