PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

W sobotnie popołudnie Trefl Gdańsk zmierzy się w stolicy z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa w drugim starciu ćwierćfinałowym PlusLigi. W rywalizacji do dwóch wygranych gdańszczanie prowadzą 1:0, więc jeśli wygrają w Arenie Ursynów, zapewnią sobie awans do półfinału. Transmisja spotkania od 17:30 w Polsacie Sport.

Trefl Gdańsk w pierwszym starciu ćwierćfinałowym zwyciężył z VERVĄ Warszawa 3:1, robiąc ogromny krok w kierunku półfinału PlusLigi. 

 

– Play-offy gra się do dwóch zwycięstw. Oczywiście, że lepiej jest wygrać na początek, jednak tak naprawdę nie ma to w tej chwili znaczenia. Warszawianie z pewnością będą bardzo zmotywowani, by wygrać w sobotę i wrócić na rozstrzygające starcie do Gdańska – ocenił Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk.

 

– Myślę, że w każdej z czterech ćwierćfinałowych par mecze rewanżowe będą wyglądać inaczej niż pierwsze spotkania. Jedna strona nie ma już miejsca na błąd, a druga wie, że dzieli ją jeden mecz od półfinału, więc dużą rolę może odegrać doświadczenie. Myślę, że w każdej parze czekają nas emocjonujące starcia – dodał szkoleniowiec "Gdańskich Lwów".

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorące pożegnanie z najzimniejszym obiektem PlusLigi! Hala Urania przechodzi do historii

 

Trefl w tym sezonie wygrał z VERVĄ Warszawa zarówno w ramach pierwszego ćwierćfinału, jak i wcześniej dwukrotnie w rundzie zasadniczej. Warszawianie w trakcie sezonu pokonali jednak m.in. Jastrzębski Węgiel, PGE Skrę Bełchatów, czy Asseco Resovię Rzeszów, więc drużyny z topu ligowej stawki. Jak spodziewa się trener Winiarski, w Arenie Ursynów podopieczni Andrei Anastasiego mogą zagrać zdecydowanie lepiej niż w ubiegłą sobotę w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

 

– Patrząc na nasze ostatnie spotkanie uważam, że Warszawę stać na dużo lepszą grę w elemencie zagrywki. W ERGO ARENIE rywale popełnili więcej błędów własnych. W rewanżu spodziewam się dużo lepszej gry po stronie warszawian – mówił trener Winiarski.

 

Jeśli gdańszczanie wygrają w sobotę w Warszawie, awansują do półfinału PlusLigi. W nim zmierzą się ze zwycięzcą z pary Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie. 

 

Transmisja spotkania VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Trefl Gdańsk od godziny 17:30 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie