Puchar Sześciu Narodów: Francja przegrała ze Szkocją. Trofeum dla Walii

Inne
Puchar Sześciu Narodów: Francja przegrała ze Szkocją. Trofeum dla Walii
fot. PAP/EPA
Rugbiści Francji przegrali ze Szkocją 23:27 w rozegranym na Stade de France pod Paryżem zaległym meczu Pucharu Sześciu Narodów.

Rugbiści Francji przegrali ze Szkocją 23:27 w rozegranym na Stade de France pod Paryżem zaległym meczu Pucharu Sześciu Narodów. Ten wynik oznacza, że trofeum po raz 28. w historii zdobyła Walia.

W ubiegłym tygodniu Francuzi pokonali Walijczyków 32:30, kończąc ich serię czterech zwycięstw i przedłużając swoje nadzieje na sukces w turnieju. Aby zdobyć trofeum, "Trójkolorowi" musieli w piątek wygrać ze Szkotami różnicą co najmniej 21 punktów. Okazało się to zadaniem ponad ich siły, choć do przerwy prowadzili trzema punktami.

 

Zobacz także: Igrzyska w Tokio bez zagranicznych kibiców. Decyzja zapadła

 

Puchar Sześciu Narodów to jedna z najstarszych imprez sportowych. Turniej rozegrano po raz pierwszy w 1882 roku z udziałem Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. Od 1910 roku zawody określano mianem Pucharu Pięciu Narodów, gdy do stawki dołączyła Francja. W 2000 roku zaproszono Włochy i od tego czasu obowiązuje obecna nazwa.

 

Walijczycy po raz 28. triumfowali w tych rozgrywkach. Po raz pierwszy okazali się najlepsi w 1893 roku, a w XXI wieku wygrywali sześciokrotnie. Poprzedni triumf zanotowali w 2019 roku, sięgając po Wielkiego Szlema, co w tych rozgrywkach oznacza komplet zwycięstw.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie