Tokio 2020: MKOl znacząco zmniejszy liczbę swoich gości zaproszonych na igrzyska

Inne
Tokio 2020: MKOl znacząco zmniejszy liczbę swoich gości zaproszonych na igrzyska
fot. PAP/EPA
MKOl znacząco zmniejszy liczbę swoich gości zaproszonych na igrzyska.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o "znaczącej redukcji" liczby własnych gości zaproszonych na tegoroczne igrzyska w Tokio. To odpowiedź na apel japońskich organizatorów, którzy domagali się tego ze względu na obawy dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19.

"Aby zastosować się do wniosków i próśb swoich japońskich partnerów Komitet Wykonawczy MKOl zdecydował o przyznaniu akredytacji tylko osobom, które pełnią podstawowe i operacyjne funkcje" - podkreślono w piątkowym komunikacie prasowym.

 

Jak dodano, redukcja dotyczyć będzie m.in. listy gości zapraszanych przez MKOl oraz legendarnych uczestników igrzysk. Zastrzeżono też, że nie będą przyznawane akredytacje dla osób towarzyszących.

 

Decyzja ta ma głównie na celu zapobieżenie mnożeniu się zaproszeń wydawanych przez partnerów i sponsorów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska bez zagranicznych kibiców. Decyzja zapadła

 

"Członkowie MKOl, jako ostateczny organ decyzyjny MKOl, pełnią podstawowe i operacyjne funkcje i będą uczestniczyć w igrzyskach" - zaznaczono.

 

W minioną sobotę organizatorzy ogłosili, że zmagania olimpijskie w Tokio - w związku z obawami dotyczącymi koronawirusa - odbędą się bez udziału zagranicznych widzów. Dwa dni później dodali, że zabraknie także większości zagranicznych wolontariuszy. Jeszcze wcześniej zaś poproszono wszystkie państwa o zmniejszenie delegacji rządowych.

 

Igrzyska w Japonii, które przełożono z powodu pandemii o rok, rozpoczną się 23 lipca.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie