Tauron Liga: Pierwszy mecz półfinałowy dla Chemika

Radomka – Chemik 0:3.

W pierwszym meczu półfinału Tauron Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała z ekipą Grupa Azoty Chemik Police 0:3. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a spotkanie numer dwa zostanie rozegrane 1 kwietnia w Policach.

Premierowa partia przyniosła kilka zwrotów akcji. Na przestrzeni seta przewagę miały głównie gospodynie, ale w końcówce inicjatywę przejęły siatkarki Chemika, które wygrały serię akcji od stanu 21:21 do 21:24. Dwa błędy siatkarek Radomki i skuteczny atak Jovany Brakocevic-Canzian wyprowadziły ekipę z Polic na piłkę setową. Gospodynie obroniły się w dwóch kolejnych akcjach, ale punktowy blok Martyny Grajber zamknął seta (23:25).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie, które po asie serwisowym Justyny Łukasik prowadziły 8:4, później jeszcze 13:8. W środkowej części seta inicjatywę odzyskały jednak policzanki i po dwóch punktowych seriach było 14:16. Utrzymały dobre przyjęcie, co znacznie ułatwiło wyprowadzanie akcji. W końcówce siatkarki Chemika znów wypunktowały rywalki. Blok Agnieszki Kąkolewskiej przyniósł im piłkę setową, a skuteczny atak Brakocevic-Canzian ustalił wynik na 20:25.

Uskrzydlone siatkarki Chemika zaliczyły udany początek kolejnego seta (3:6, 6:10). W środkowej części zrobiło się nerwowo, a dyskusję obu trenerów arbiter zakończył żółtymi kartkami. Policzanki utrzymywały przewagę, a gospodynie nie pomagały sobie, przeplatając udane akcje błędami w ataku i w polu zagrywki. W końcówce podopieczne trenera Ferhata Akbasa kontrolowały sytuację. Piłkę meczową dał im punktowy blok na Bjelicy, a chwilę później Indy Baijens zamknęła mecz skutecznym atakiem (17:25).

Najwięcej punktów: Ana Bjelica (14), Justyna Łukasik (13) – Radomka; Jovana Brakocevic-Canzian (19), Indy Baijens (10) – Chemik. MVP: Paulina Maj-Erwardt.

Półfinałowa rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie Chemik – Radomka zostanie rozegrane w czwartek 1 kwietnia w Policach. W drugiej parze rywalizują Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

Radomka: Samara Rodrigues De Almeida, Izabela Bałucka, Bruna Honorio Marques, Ana Bjelica, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa – Agata Witkowska (libero) oraz Kornelia Moskwa, Julia Twardowska. Trener: Riccardo Marchesi.
Chemik: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Indy Baijens – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Paulina Bałdyga, Sinead Jack Kisal. Trener: Ferhat Akbas.

Półfinały Tauron Ligi 2020/21:

Chemik – Radomka 1—0

2021-03-28: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 20:25, 17:25)
2021-04-01: Grupa Azoty Chemik Police – E.Leclerc Moya Radomka Radom (czwartek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

Developres – ŁKS 0—0

2021-03-29: Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-04-01: ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).