El. MŚ 2022: Hiszpanie uniknęli sensacji w doliczonym czasie gry

Gruzja - Hiszpania 1:2.

Piłkarze Hiszpanii wygrali w Tbilisi z Gruzją 2:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Zwycięską bramkę zdobył Dani Olmo w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Hiszpanie rozpoczęli eliminacje do mundialu w Katarze od remisu u siebie z Grecją 1:1. W niedzielę byli bliscy stracenia punktów w Tbilisi, ale ostatecznie odnieśli zwycięstwo 2:1.

Do przerwy prowadzili gospodarze po bramce Chwiczy Kwaracchelii. W 56. minucie wyrównał napastnik Manchesteru City Ferran Torres, a zwycięskiego gola strzelił w drugiej minucie doliczonego czasu gry pomocnik RB Lipsk Dani Olmo. W ostatnich sekundach spotkania czerwoną kartką został ukarany napastnik Gruzinów Lewan Szengelia.

Mecz oglądało około 15 tysięcy widzów. W drużynie gospodarzy wystąpili Walerian Gwilia z Legii Warszawa oraz Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań.

Gruzja - Hiszpania 1:2 (1:0)

Bramki: Chwicza Kwaracchelia 44 - Ferran Torres 56, Dani Olmo 90+2

Czerwona kartka: Lewan Szengelia (90+4).