Karol Niemczycki zatrzymał karnego Roberta Lewandowskiego! (WIDEO)

Piłka nożna
Karol Niemczycki zatrzymał karnego Roberta Lewandowskiego! (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Karol Niemczycki zatrzymał karnego Roberta Lewandowskiego.

Zaledwie kilka miesięcy temu Karol Niemczycki zadebiutował na murawie PKO BP Ekstraklasy. W sobotę awaryjnie dołączył do zgrupowania reprezentacji Paulo Sousy, a już na jednym z pierwszych treningów błysnął. Podczas zajęć bramkarz Cracovii obronił rzut karny najlepszego piłkarza świata Roberta Lewandowskiego. Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dobrze widzieć wśród Biało-Czerwonych młodych, aspirujących zawodników.

Po tym, jak bramkarz piłkarskiej drużyny narodowej Polski Łukasz Skorupski otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, selekcjoner Sousa dodatkowo powołał Niemczyckiego z Cracovii. Młody bramkarz nie miał jeszcze okazji zadebiutować w pierwszej reprezentacji, ale na treningach już zdążył pokazać się z dobrej strony.

 

Na kanale "Łączy Nas Piłka" pojawiło się wideo z sobotniego treningu kadry piłkarzy. Można na nim zobaczyć, jak Niemczycki obronił rzut karny Lewandowskiego.

 

- Złapałeś Lewemu? Tę jedną? Mamy to z góry nagrane - powiedzieli autorzy filmu. - To dobrze, proszę to wyciąć - odpowiedział młody bramkarz.

 

Zbigniew Boniek obserwował zajęcia reprezentacji i tuż po ich zakończeniu podszedł do Niemczyckiego.

 

- Dzwonię do dziadka, do babci, do trenera, że Robertowi karnego złapałeś - żartował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Ja bym od razu zadzwonił, babcia się dowie, ojciec - ciągnął dalej.

 

 

W sieci już pojawiły się kolarze porównujące zdjęcie młodszego Niemczyckiego z Wojciechem Szczęsnym, jeszcze jako kibic z teraźniejszym, jak trenują wspólnie na murawie.

 

 

Mecz Polska - Andora w ramach drugiej kolejki eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.45.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze