PGE Ekstraliga: Cztery osoby zakażone koronawirusem w GKM Grudziądz

Żużel
PGE Ekstraliga: Cztery osoby zakażone koronawirusem w GKM Grudziądz
fot. PAP

Cztery osoby, w tym dwóch zawodników: Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński i dwóch mechaników Zooleszcza DPV Logistic GKM Grudziądz, jest zakażonych koronawirusem - poinformowała Ekstraliga Żużlowa. Wszyscy zostali poddani samoizolacji.

To też oznacza, że osoby te zostały wykluczone z udziału w rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli 6 kwietnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda Włókniarza Częstochowa zamieszka w luksusowym apartamencie

 

Wcześniej pozytywny test na koronawirusa miał inny żużlowiec tego klubu Przemysław Pawlicki. Wówczas poinformowano, że nie miał on w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu. Nie uczestniczył w treningu drużyny 25 marca. W samoizolacji ma pozostać do 4 kwietnia.

 

To kolejne ostatnio przypadki zakażenia w zespołach ekstraligi. Pozytywne wyniki testów mieli australijscy bracia Jack i Chris Holderowie, Kamil Marciniec oraz jeden z mechaników eWinner Apatora Toruń, a także Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra.

 

Zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM, w przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące muszą posiadać negatywne wyniki testu - przeprowadzonego na 48 godzin przed sparingiem - na obecność koronawirusa. Podobnie będzie przed każdą kolejką ruszających 3 kwietnia rozgrywek ekstraligi.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze