TAURON Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja meczu w Polsacie Sport News

Siatkówka
TAURON Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja meczu w Polsacie Sport News
fot. Cyfraport
Konfrontacja E.Leclerc Moya Radomki Radom z Grupa Azoty Chemikiem Police rozpocznie rywalizację w strefie medalowej TAURON Ligi.

Konfrontacja E.Leclerc Moya Radomki Radom z Grupa Azoty Chemikiem Police rozpocznie rywalizację w strefie medalowej TAURON Ligi. Podopieczne Riccardo Marchesiego są rewelacją tego sezonu. Udowodniły to w rundzie zasadniczej, a następnie potwierdziły w ćwierćfinale fazy play-off. Teraz poprzeczka podniesie się jeszcze wyżej, bo w półfinale czeka je starcie z mistrzyniami Polski. Transmisja meczu E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police w Polsacie Sport News.

Trzech spotkań potrzebowała Radomka, by wyeliminować w ćwierćfinale TAURON Ligi DPD IŁCapital Legionovię Legionowo. W pierwszym meczu osłabiona brakiem Katarzyny Skorupy i Janisy Johnson drużyna z Radomia uległa siatkarkom Alessandro Chiappiniego na własnym terenie. W kolejnych dwóch starciach po kontuzji nadgarstka do składu powróciła rozgrywająca, a lukę przyjmującej uzupełniła Ana Bjelica. Roszady w szeregach gospodyń sprawiły, że drużyna z Radomia przechyliła rywalizację na swoją korzyść i awansowała do półfinału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pary półfinałowe Tauron Ligi siatkarek

 

Tam na radomianki czeka już ekipa z Polic. – Nie mamy nic do stracenia, zapowiadają się naprawdę ciekawe mecze. Poza tym uważam, że te mecze nie mają zdecydowanego faworyta. Zależało nam na awansie do czwórki, bo chcemy grać w europejskich pucharach – powiedział Riccardo Marchesi.

 

Mistrzynie Polski w ćwierćfinale dwukrotnie pokonały Grot Budowlanych Łódź. Pierwsze skrzypce w zespole Ferhata Akbasa odgrywała Jovana Brakocevic-Canzian, a towarzyszyły jej Marlena Kowalewska oraz Martyna Grajber.

 

Rywalizacja między Radomką a Chemikiem zapowiada się niezwykle ciekawie. W sezonie zasadniczym oba kluby mierzyły się dwukrotnie i dwa razy zwycięsko z tych starć wychodziła ekipa z Mazowsza.

 

 

Transmisja meczu E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police od godziny 17:30 w Polsacie Sport News.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie