Widzew lepszy w osłabieniu? Czerwona kartka i dwa gole w meczu z GKS Jastrzębie

Widzew strzelił rywalom dwa gole, mimo że od 45. minuty grał "w dziesiątkę".

Widzew Łódź pokonał GKS 1962 Jastrzębie 2:0 w ramach 22. kolejki Fortuna 1 Ligi. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym rezultacie, tyle że gospodarze robili to już w "dziesiątkę". W drugiej połowie, mimo gry w osłabieniu, zdobyli dwa gole i zagwarantowali sobie komplet punktów, potrzebny do nawiązania walki o czołową szóstkę.

Do spotkania Widzew podchodził jako ósma drużyna w tabeli, mając nadzieję na przedłużenie serii dwóch zwycięstw z rzędu i zbliżenie się do czołowej szóstki. W znacznie gorszej sytuacji byli piłkarze GKS 1962 Jastrzębie, którzy zajmowali piętnastą lokatę i nad okupującym strefę spadkową GKS Bełchatów mieli tylko trzy "oczka" przewagi.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Wystarczy powiedzieć, że najważniejszym jej momentem była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Marka Hanouska, który po bezpardonowym wejściu w Lukasa Bielaka został wyrzucony z boiska przez sędziującego zawody Jarosława Przybyła.

W drugiej odsłonie działo się zdecydowanie więcej, czego przejawem było między innymi otwarcie wyniku przez Daniela Tanżynę, który wykorzystał sprytne dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Patryka Stępińskiego i pokonał bramkarza gości. Mimo gry bez jednego zawodnika Widzew grał co raz lepiej i w 68. minucie udokumentował swoją przewagę. Gospodarze rozegrali wówczas koronkową akcję i piękne podanie Michaela Ameyawa wykorzystał Mateusz Michalski.

Dzięki zwycięstwu Widzew przesunął się na siódme miejsce w tabeli i do szóstej Arki Gdynia traci zaledwie punkt. Natomiast jastrzębianie muszą czekać na wynik GKS Bełchatów, który w przypadku zwycięstwa zrówna się z nimi punktowo.

Widzew Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (0:0)
Bramki: Tanżyna 51, Michalski 67

Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński, Michał Grudniewski, Daniel Tanżyna, Kacper Gach - Mateusz Michalski (79' Dominik Kun), Bartłomiej Poczobut (89' Mateusz Możdżeń), Marek Hanousek, Michael Ameyaw (80' Piotr Samiec-Talar) - 93. Przemysław Kita (58' Patryk Mucha), Marcin Robak (80' Paweł Tomczyk)

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Szymon Zalewski (70' Mateusz Słodowy), Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski (79' Jakub Niewiadomski) - Farid Ali, Lukáš Bielák (79' Łukasz Zejdler), Marek Mróz, Daniel Feruga (61' Daniel Rumin), Kamil Jadach (61' Jakub Apolinarski) - Daniel Szczepan

Żółte kartki: Hanousek, Stępiński - Witkowski

Czerwona kartka: Marek Hanousek (45, za drugą żółtą)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).