EBL: Enea Zastal ze zwycięstwem. Świetna druga połowa mistrzów

Enea Zastal BC Zielona Góra

Enea Zastal BC Zielona Góra zagrał świetnie w drugiej połowie i pokonał PGE Spójnię Stargard 90:70 w meczu nr 1 ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi.

Mistrzowie świetnie weszli w ten mecz i po trafieniu Krisa Richarda prowadzili 8:0. Goście szybko odrabiali straty, a bardzo pomagał w tym Filip Matczak - dzięki jego akcji przegrywali już tylko punktem. Później do remisu doprowadzał Omari Gudul, a rewelacyjna końcówka w wykonaniu Matczaka sprawiła, że po 10 minutach to PGE Spójnia była lepsza - 21:20. Druga kwarta była niezwykle wyrównana, co było możliwe m.in. dzięki trójkom Raymonda Cowelsa. Później ten sam zawodnik dał swojej ekipie pięć punktów przewagi. Zielonogórzanie oczywiście się nie poddawali, a rzut z dystansu Richarda przywracał ich na prowadzenie. Ostatecznie dzięki rzutowi wolnemu Matczaka pierwsza połowa zakończyła się remisem - po 40.

Trzecia kwarta ponownie była niezwykle zacięta. Nawet gdy po trafieniach Steele’a i Cowelsa zespół trenera Marka Łukomskiego prowadził trzema punktami, to Skyler Bowlin szybko doprowadzał do remisu. W końcówce tej części gry niezwykle ważne rzuty trafiali Rolands Freimanis i Kris Richards - dzięki temu po 30 minutach Enea Zastal prowadził już 64:57. Kolejną kwartę gospodarze rozpoczęli od pięciu punktów z rzędu Freimanisa. Od tego momentu zielonogórzanie już całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pojedyncze akcje Cowelsa to było zdecydowanie za mało na tę ekipę. Ostatecznie zespół trenera Żana Tabaka zwyciężył 90:70.

Po 15 punktów dla gospodarzy zdobyli Rolands Freimanis oraz David Brembly. Filip Matczak rzucił 20 punktów dla gości.

Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 90:70 (20:21, 20:19, 24:17, 26:13)

Enea Zastal BC Zielona Góra: David Brembly 15, Rolands Freimanis 15, Kris Richard 14, Skyler Bowlin 14, Geoffrey Groselle 14, Łukasz Koszarek 7, Janis Berzins 4, Cecil Williams 3, Krzysztof Sulima 2, Filip Put 2, Kacper Traczyk 0.

PGE Spójnia Stargard: Filip Matczak 20, Raymond Cowels 19, Jay Threatt 9, Baylee Steele 8, Nick Faust 8, Mateusz Kostrzewski 3, Omari Gudul 2, Kacper Młynarski 1, Francis Han 0, Filip Siewruk 0, Dominik Grudziński 0.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Zastalu Zielona Góra. Drugi mecz w czwartek w Zielonej Górze.