Grzegorz Krychowiak z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

Piłka nożna
Grzegorz Krychowiak z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa
Fot. PAP
Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak dostał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował dziennikarz Interii, Radosław Nawrot. Doniesienia potwierdził także PZPN. Reprezentant Polski oczekuje na decyzję UEFA w sprawie możliwości gry w środowym meczu z Anglią.

Nieoficjalna informacja na temat kolejnych zarażeń koronawirusem w reprezentacji Polski pojawiła się już w poniedziałek wieczorem. Nie wiadomo było tylko, kto jest chory. We wtorek rano rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski poinformował, że w jego organizmie wykryto wirusa Sars-Cov-2, jak również w organizmach Kamila Piątkowskiego i Grzegorza Krychowiaka.


ZOBACZ TAKŻE: UEFA zatwierdzi w środę nowy format rozgrywek?

 

Sprawa pomocnika od razu wzbudziła kontrowersje, bowiem ten przeszedł już zakażenie w zeszłym roku i ma status "ozdrowieńca". W jego przypadku przeprowadzono kolejny test, który wykazał negatywny wynik, o czym poinformował dziennikarz Interii, Radosław Nawrot.

 

Negatywny wynik testu 31-letniego piłkarza potwierdził także PZPN na konferencji prasowej przed meczem z Anglikami.

 

 

Dodajmy, że Krychowiak nie poleciał z kadrą do Londynu, gdzie w środę reprezentacja Polski rozegra eliminacyjny mecz mistrzostw świata z Anglią. Aktualnie zawodnik oczekuje na decyzję UEFA w sprawie możliwości gry w środowym meczu z Anglią.

 

O obecność kluczowego reprezentanta Polski w Anglii walczy też PZPN, który w trybie pilnym prowadzi rozmowy z europejską federacją na temat przypadku Krychowiaka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabawna przeróbka zdjęcia w wykonaniu Krychowiaka. Jest odpowiedź Lewandowskiego

 

- Pozytywne wyniki budzą trochę wątpliwości, zwłaszcza dodatni test Grzegorza Krychowiaka. Przechodził on już tę chorobę, ma bardzo wysokie przeciwciała. Nie widać u niego też żadnych znamion infekcji. Cóż, musimy jednak przestrzegać protokołu. My tę sprawę wyjaśniamy. Walczymy o to, aby piłkarz przyleciał do Anglii - powiedział we wtorek rano sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie