Marian Kmita o Lidze Mistrzów w Grupie Polsat: Szykujemy pewne niespodzianki

Piłka nożna
Marian Kmita o Lidze Mistrzów w Grupie Polsat: Szykujemy pewne niespodzianki
fot. Polsat Sport

- Szykujemy pewne niespodzianki, między innymi wzmocnienie ekipy eksperckiej - powiedział Dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita. Telewizja Polsat nabyła wszystkie prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony w latach 2021-2024 najważniejszych i najlepszych europejskich rozgrywek piłkarskich - Ligi Mistrzów UEFA. Prawa dotyczą wszystkich pól wykorzystania - w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu.

Paweł Ślęzak: O tym mówiło się w kuluarach od kilku tygodni, teraz jest oficjalne ogłoszenie.

 

Marian Kmita: Bardzo się cieszymy, że dopięliśmy swego, czyli nasze nadzieje związane z przedłużeniem na trzy kolejne sezony Ligi Mistrzów. Mamy to. Tym bardziej nam miło, że jest to tradycyjny towar związany z Polsatem Sport. To będą sezony numer trzynaście, czternaście i piętnaście. To najważniejsze rozgrywki piłkarskie na świecie.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Projekt naszego studia Ligi Mistrzów został nagrodzony i uznany za najlepszy na świecie"

 

Kiedy drużyny wygrywają po raz drugi mistrzostwo świata albo Ligę Mistrzów, to mówi się, że trudniej ten tytuł obronić... Bardziej się Pan cieszył, że uzyskaliśmy te prawa przed sezonem 2018/2019 czy jednak teraz?

 

To tak samo dobrze smakuje za każdym razem. To było wielkie święto dla nas, jako dziennikarzy zajmujących się tym produktem, jak również była satysfakcja biznesowa, bo to nie jest tak, że walka o te prawa to jest coś prostego. Trzeba mieć wiedzę i pieniądze, chociaż i to czasem nie wystarcza.

 

Na antenach Polsatu Sport Robert Lewandowski wygrał Ligę Mistrzów i spełnił swoje największe marzenie w karierze piłkarskiej.

 

Wszyscy kibicowaliśmy Robertowi Lewandowskiemu. Tym bardziej nam miło, że to kluczowa postać Bayernu Monachium. Oby grał jak najdłużej.

 

UEFA po sezonie 2018/2019 chwaliła Polsat za studio, za realizację transmisji. Czy możemy spodziewać się nowości?

 

Studio było naszym potężnym atutem. Dowiedzieliśmy się po wygranym przetargu, że UEFA zwraca na to uwagę, jak również na jakość i objętość przekazu. Szykujemy pewne niespodzianki. To nie będą radykalne zmiany. Szykujemy wzmocnienie ekipy eksperckiej, można powiedzieć, że nawet szokujące. Trochę pozmieniamy w zagospodarowaniu przestrzeni. Nie chcę wszystkiego odkrywać, żeby to smakowało kibicom podwójnie, kiedy wystartujemy w sierpniu w czwartej rundzie eliminacji.

 

Paweł Ślęzak, MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie