PGE Ekstraliga: Grigorij Łaguta zakażony koronawirusem

Żużel
PGE Ekstraliga: Grigorij Łaguta zakażony koronawirusem
fot. Cyfrasport
Grigorij Łaguta jest zakażony koronawirusem.

Żużlowiec Motoru Lublin Rosjanin Grigorij Łaguta, a także jego mechanik mają pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że zostali oni wykluczeni z udziału w rozgrywkach ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli do 8 kwietnia.

"W związku z tym, klub i spółka prowadząca rozgrywki ekstraligi wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik i mechanik zostali poddani izolacji" - głosi komunikat władz ekstraligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Zmarzlik wygrał Kryterium Asów

 

We wtorkowe południe ukazała się informacja o pozytywnym wyniku testu innego żużlowca Motoru Jarosława Hampela. Według nowych ligowych wytycznych z 22 marca, jeśli co najmniej dwóch zawodników spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi lub dwóch najlepszych młodzieżowców będzie miało pozytywny wynik testu, to zawody zostaną odwołane.

 

Przełożony wiec zostaje zaplanowany na najbliższą sobotę meczu kolejki inaugurującej rozgrywki ekstraligi: Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Odbędzie się on 23 kwietnia, o godz. 18:00.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze